GTX 1650 - i5 10300H sistemde siyah ekran oluyor

HiddeT44

Zeptopat
Daha fazla  
Ekran kartı
NVIDIA GeForce GTX 1650
İşlemci
Intel Core i5 10300H
Bilgisayarı her açtığımda %80 açılıp hemen kapanıyor. Tekrar açtığımda aynı sorunu yaşamıyorum. Bazen de durup dururken siyah ekran oluşuyor yaklaşık 40 saniye sonra düzeliyor. Olay günlüğünde önemli kısmında bir hata görünüyor, görsellerini bırakıyorum.

AIDA64 sistem özellikleri:
i4dqme6l.jpg

Sistem olay günlüğü kaydı:
ua5qEo5l.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba ekran kartı VRAM'i arızalı olabilir veya işlemcide bir arıza vardır. Fakat büyük ihtimalle ekran kartı VRAM'inden kaynaklıdır bu sorun. Aynısını bende yaşadım ekran kartının VRAM'i arızalıymış. Bir teknik servise gösterseniz daha iyi olur.

Son düzenleme:
vRAM nedir? detaylı olarak bi bilgim yok. donanım harici bir sorun da olabilir diye düşünüyorum. Çünkü olay günlüğünde sürekli aynı hatayı alıyorum

Hocam VRAM ekran kartını açtığınızda ekran kartı çekirdeğinin etrafında bulunan siyah renkli kare şeylere denir. Ve bunlardan biri arızalıysa ekran kartına yük bindiği zaman siyah ekran gibi sorunlar olabiliyor aynı sorun eski ekran kartımda vardı fakat dediğim gibi bir teknik servise götürmeniz daha iyi olur.

En iyisi öyle yapayım. Fakat anlamadığım şey şu bu sorun dahili ekran kartı devredeyken oluyo. Harici ekran kartı devredeyken olmuyo. Demek ki sorun dahili ekran kartında

Yeni konular

Geri
Yukarı