GTX 1650 laptop Valorant'ta düşük FPS veriyor

juztanq

Decapat
Makaleler
1
Yer
Aksaray
Daha fazla  
RAM
8 GB
Ekran kartı
GTX 1650.
İşlemci
i5-11400h
Arkadaşlar ben Valorant'a 100-120 FPS alıyorumç en düşükde de en yüksek grafikde de sadece çözünürlüğü biraz düşürünce biraz artıyor. Sürücülerim güncel. Windows 11'de güncel, BIOS'da. Laptoptan oynuyorum

Acer Nitro AN515-57

RAM tek kanal mı?
Eğer tek kanalsa bir tane daha 8 GB RAM ekleyin.

Bilmiyorum ama DDR4 laptopun içini hiç açmadım
Laptopa saç kurutma makinesi tutmak tehlikeli değil mi?
Bende Lenovo'nun laptopu var i5 10300H'lı 16 GB RAM GTX 1650 var ve Valorant'ta 200 FPS altına inmiyor şarjda iken şarjsız oynarsam 140'ın altına inmiyor ve sizinki benim laptop umdan daha güçlü bir işlemcisi var Acer yazılımsal sorunları olabiliyor o yüzden genellikle laptoplarda ya ASUS'ya MSI'ya da böyle Lenovo iş amaçlı stabil çalışan laptoplar tavsiye ederim ama siz yine de bir RAM'i 16 GB yapın.

Peki hocam bu yazılımsal sorunları nasıl düzeltebiliriz ve benim işlemci GHz'i 2.70
Windows 11 kullanıyorum ve en son güncelleme tarihi 25.05.2022

Son düzenleme:
Bilmiyorum ama DDR4 laptopun içini hiç açmadım.

Peki hocam bu yazılımsal sorunları nasıl düzeltebiliriz ve benim işlemci GHz'i 2.70

Hocam sorun yazılımsal falan değil. Sorun tek kanal RAM. RAM eklmesi yaptıktan sonra 160-180 arası FPS'ler alırsınız. Ekleme için servise danışabilrsiniz.

Bilmiyorum ama DDR4 laptopun içini hiç açmadım

Saç kurutma makinesi tutmak tehlikeli. Özellikle fanlara tutmayınız. İllaki tutacaksanız fan bir çubuk vb. eşyayla sabit tutup tutun. Aksi takdirde ters akım oluşup fanı bozabilirsiniz.
Dikkatli olmak gerekir.

Saç kurutma makinesi tutmak tehlikeli. Özellikle fanlara tutmayınız. İllaki tutacaksanız fan bir çubuk vb. eşyayla sabit tutup tutun. Aksi takdirde ters akım oluşup fanı bozabilirsiniz.
Dikkatli olmak gerekir.

Ben bir keresinde tutmuştum fakat sadece klavyenin üzerine oda kısık seviyede soğuk ayarda bi sorun olurmu?

Geri
Yukarı