GTX 1650 Oyunlarda %100 kullanılmıyor

Eneskchmt

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Ekran kartım oyunlarda gücünün bazen %50 bazen oyundan oyuna değişken olarak gücünün %70'lik kısmını kullanıyor ama tam gücünü kullanmadığı için tam olarak almak istediğim FPS'i alamıyorum. En azından %90'lık bir gücünü kullanmasını nasıl sağlayabilirim?
Not: Ekran kartının sağlığında bir sorun yok tüm gücünü kullandığı oyunlarda var amam nedense GTA 5, PUBG ve çeşitli oyunlarda gücünü kullanmıyor.
Sistem: GeForce GTX 1650 ekran kartı, Intel Core i5 9400F işlemci, 16 GB RAM, Samsung 500 GB 870 EVO SSD.

Merhaba. Ekran kartım oyunlarda gücünün bazen %50 bazen oyundan oyuna değişken olarak gücünün %70'lik kısmını kullanıyor ama tam gücünü kullanmadığı için tam olarak almak istediğim FPS'i alamıyorum. En azından %90'lık bir gücünü kullanmasını nasıl sağlayabilirim?
Not: Ekran kartının sağlığında bir sorun yok tüm gücünü kullandığı oyunlarda var amam nedense GTA 5, PUBG ve çeşitli oyunlarda gücünü kullanmıyor.
Sistem: GeForce GTX 1650 ekran kartı, Intel Core i5 9400F işlemci, 16 GB RAM, Samsung 500 GB 870 EVO SSD.

Daha çok ekran kartı kullanan bir oyunda dene ya da GTA 5 üzerindeki bütün ayarları en yükseğe çek.

demek ki o oyunda ekran kartini tamamen kullanmaya ihtiyac duymuyor alabilecegin fpsi aliyorsun demektir. ağır grafikli bazi oyunlar disinda böyle olmasi normal bazi oyunlar islemciye yuklenir bazilari ekran kartina.

Daha çok ekran kartı kullanan bir oyunda dene ya da GTA 5 üzerindeki bütün ayarları en yükseğe çek.

GTA 5'te ayarları olabildiğince yükselttim ama ekran kartı kullanımında aman aman bir artış olmadı ve FPS imde düşüş oldu. Sorunun ekran kartında mı olduğunu öğrenmek için RDR2'ye girdim ve orada ekran kartı %98'ini kullanıyordu ayarları değiştirmeden ekran kartı kullanmını arttırmamın yolu var mı?

Demek ki o oyunda ekran kartini tamamen kullanmaya ihtiyac duymuyor alabilecegin FPS'i aliyorsun demektir. Ağır grafikli bazi oyunlar disinda böyle olmasi normal bazi oyunlar islemciye yuklenir bazilari ekran kartina.

Monitörüm 144 Hz ve oyunda ekran kartının kullandığı değerle FPS'im 70'in üstüne çıkmıyor yer yer 55'e düşüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı