GTX 1650 sistem için G-Sync monitör alınmalı mı?

Bütçe
1400-Maksimum 1800

Sekiroğlu

Centipat
Daha fazla  
Yaklaşık 2 aydır, 10 yıllık 60Hz 1080p TN panel bir monitör kullanıyorum ve artık değiştirmek istiyorum. Sizce GTX 1650 ekran kartı için G-Sync monitöre 300-400 TL fazla vermeye değer mi? Bütçem 1400 lira civarı ama G-Sync monitör almaya değerse ve gerçekten güzel bir ürünse 1800 liralara kadar çıkabilir. Sizler bana ne önerirsiniz bu bütçede? Sistemim; GTX 1650, i3 10100F, ASUS Prime H410M A, 8×2 16 GB RAM.

Bence almaya değer. Ekran kartınız zaten aşırı güçlü değil. Sadece bende mi oluyor bilmiyorum ancak FPS düştükçe ekran Hz'ini düşürdüğü için sanki kasma hissini de yok ediyor gibi oluyor.

Aslen Freesync destekleyen ama G-Sync uyumlu monitörlere de bakabilirsiniz.

Aslen FreeSync destekleyen ama G-Sync de uyumlu monitörlere de bakabilirsiniz.

FreeSync, NVIDIA kartlarını da desteklediğini söyleyen birkaç kişi vardı bu doğru mu? G-Sync monitörlere çok az rastladım .

FreeSync, NVIDIA kartlarını da desteklediğini söyleyen birkaç kişi vardı bu doğru mu? G-Sync monitörlere çok az rastladım .
GTX 1000 serisi ve üstünü destekliyor. Display Port kablosuyla kullanmanız gerekli. NVIDIA'nın kendi sitesinde G-SYNC Compatible olarak paylaştığı monitörler ve listede olmasa da düzgün çalışan bazı monitörler var.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…