GTX 1650 sistemde Fortnite epik ayarlarda 40 FPS

İşletim sistemi
Windows 11

Jowtax

Decapat
Daha fazla  
RAM
8GB Crucial 3200mhz
SSD veya HDD modeli
Kioxia Exceria SATA SSD
Ekran kartı
GTX1650
İşlemci
i5-10300h
Fortnite'da ilginç bir şekilde düşük FPS alıyorum. Sistemim i5-10300H GTX 1650 8 GB RAM. Bu sistemle PUBG gibi oyunları kasmadan sıkıntısız oynuyorum ama Fortnite da epik ayarlarda 40 FPS, en düşüğe çektiğimde de maksimum 80 FPS'i görüyorum sebebi nedir acaba? Sürücülerim güncel.

Fortnite'da ilginç bir şekilde düşük FPS alıyorum. Sistemim i5-10300H GTX 1650 8 GB RAM. Bu sistemle PUBG gibi oyunları kasmadan sıkıntısız oynuyorum ama Fortnite da epik ayarlarda 40 FPS, en düşüğe çektiğimde de maksimum 80 FPS'i görüyorum sebebi nedir acaba? Sürücülerim güncel.
Bence gayet normal bu değerleri almanız hocam.

Hocam normal değil Low ayarlarda 80 FPS almaması lazım ortalama 150-200 arası alması lazım. Laptopu yüksek performansta mı kullanıyorsunuz acaba yoksa güç tasarrufunda mı?

Gaming modda kullanıyorum Turbo fanı da açtım sıcaklıktan mı acaba diye ama alakası yok. Laptop 70 derece ama yine de kasıyor.

Güç ve uyku ayarlarına girip fotoğraf atabilir misiniz acaba?
1650899692593.png

Dual channeldan kaynaklı olabilir ama bu kadar düşük olması bana da normal gelmedi oyunda bir sorun var diğer oyunlarda hiç böyle olmuyor.
Yüksek ayarlarda normal ama düşükte 80 fps alması biraz garip.

Eki Görüntüle 1370229
Dual channeldan kaynaklı olabilir ama bu kadar düşük olması bana da normal gelmedi oyunda bir sorun var diğer oyunlarda hiç böyle olmuyor.

Hocam bilgisayarda yazılımsal sıkıntı yok sorun RAM'den kaynaklanıyor. Maalesef günümüzde 8 GB az kalıyor oyunlar için hele ki Fortnite için. Büyük ihtimal 8 GB RAM kullandığınız için FPS düşüklüğü yaşıyorsunuz.

Hocam bilgisayarda yazılımsal sıkıntı yok sorun RAM'den kaynaklanıyor. Maalesef günümüzde 8 GB az kalıyor oyunlar için hele ki Fortnite için. Büyük ihtimal 8 GB RAM kullandığınız için FPS düşüklüğü yaşıyorsunuz.
single channel olmasında kaynaklanıyor doğrudur ama gtx 1650 kötü bi ekran kartı değil en düşük ayarlarda 80 fps vermesi anormal geldi

Yeni konular

Geri
Yukarı