GTX 1650 sistemde mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

MLLK

Femtopat
Daha fazla  
RAM
Corsair ddr4 8x2 GB 2133 mhz
SSD veya HDD modeli
SSD: Kingston 120 GB HDD: var ama o eski 1 tb
Ekran kartı
Asus GTX 1650
Anakart
Asus b550 m wifi
İşlemci
AMD ryzen 5 3600
Merhaba. Bilgisayarımda sürekli mavi ekran hatası alıyorum. Stop code hatası sürekli değişiyor. Masaüstüne kadar bilgisayar açılıyor fakat 2 3 dk sonra hata kodu değişmiş şekilde mavi ekrana atıyor. Bilgisayarcı ya getirdim işlemcide problem var diyor ama benim bildiğim işlemci bozulursa görüntü gelmeyeceği yönünde. Sizce sorun ne olabilir? Anakart işlemci ekran kartı RAM'ler maximum 2 sene önce alındı sadece Power SSD ve HDD eski.
Aldığım stop code hataların bazıları şunlar;
SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION
KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED
KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE
KERNEL_AUTO_BOOST_INVALID_LOCK_RELEASE
SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED
APC_INDEX_MISMATCH

Merhaba. Bilgisayarımda sürekli mavi ekran hatası alıyorum. Stop code hatası sürekli değişiyor. Masaüstüne kadar bilgisayar açılıyor fakat 2 3 dk sonra hata kodu değişmiş şekilde mavi ekrana atıyor. Bilgisayarcı ya getirdim işlemcide problem var diyor ama benim bildiğim işlemci bozulursa görüntü gelmeyeceği yönünde. Sizce sorun ne olabilir? Anakart işlemci ekran kartı RAM'ler maximum 2 sene önce alındı sadece Power SSD ve HDD eski.
Aldığım stop code hataların bazıları şunlar;
SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION
KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED
KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE
KERNEL_AUTO_BOOST_INVALID_LOCK_RELEASE
SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED
APC_INDEX_MISMATCH
işlemci pinlerinden birinin kırılma olasılığı

İşlemciyi söküp taktım ramleri tek tek denedim. Format attım. Tek tek herşeyi yükledim fakat değişen hiçbir şey olmadı.

İşlemciyi söküp taktım ramleri tek tek denedim. Format attım. Tek tek herşeyi yükledim fakat değişen hiçbir şey olmadı.
ssd yi cıkart araya toz girmiş olabilir

ramleri doğru slotlara takdığından emin ol

işlemci ayaklarını kontrol et

işlemcide yeterli macun varmı macun yoksa veya ısınıyorsa kendini kapatabilir

Geri
Yukarı