GTX 1650 sistemde RDR2 karıncalanıyor

İşletim sistemi
Windows 11

TRCONNOR

Centipat
Daha fazla  
RAM
8 GB 3200 mhz
Ekran kartı
GTX 1650
İşlemci
RYZEN 5 5600H
Dostlar resimde görüyorsunuz atın üstünde böyle karıncalanmalar ışık bozulmaları oluyor bunu nasıl çözerim önceden böyle bir şey yoktu yanlışlıkla bir ayarımı açtım hangi ayarı açıp kapatmam lazım bunun gitmesi için? Sistemim oyunu kaldırıyor düşük ayarlarda (birkaç şey yüksek dokular gibi) oldukça akıcı bir şekilde oynuyorum sistemsel bir şey olduğunu düşünmüyorum bu oyunu ikinci oynayışım ve ilk oynayışımda böyle bir şey yoktu.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (510).png
    Ekran Görüntüsü (510).png
    1,3 MB · Görüntüleme: 33
Dostlar resimde görüyorsunuz atın üstünde böyle karıncalanmalar ışık bozulmaları oluyor bunu nasıl çözerim önceden böyle bir şey yoktu yanlışlıkla bir ayarımı açtım hangi ayarı açıp kapatmam lazım bunun gitmesi için? Sistemim oyunu kaldırıyor düşük ayarlarda (birkaç şey yüksek dokular gibi) oldukça akıcı bir şekilde oynuyorum sistemsel bir şey olduğunu düşünmüyorum bu oyunu ikinci oynayışım ve ilk oynayışımda böyle bir şey yoktu.
Ayarlardan sıfırlayın ilk ayarlara dönsün ondan hepsini düşük yapın bi.

Ben GTX1060 la oynuyorum oyunu kapatırsan açtığında grafik hatası verecektir ve orada güvenli başlat var ona gidip her şeyi düşür.

TAA Full'e.
TAA sharping barını Full'e.
Antioptik filtreyi 16X yap.
Doku kalitesini Ultra yap.
Bal gibi görünür.

Deneyeceğim hocam performans kaybı olur mu çünkü şu an yağ gibi akıyorda ondan.

TAA Full'e.
TAA sharping barını Full'e.
Antioptik filtreyi 16X yap.
Doku kalitesini Ultra yap.
Bal gibi görünür.

Hocam öncelikle sağ olun gerçekten oyun çok daha güzel gözüküyor çoğu ayar düşükte oynuyorum ya da ortada oynuyorum ona rağmen RTX açıkmış gibi görünüyor ama maalesef karıncalanma sorunu geçmiş yani var ama eskiye nazaran daha az neyse artık böyle alışmaya çalışacağım tekrardan sağ olun.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (511).png
    Ekran Görüntüsü (511).png
    328,2 KB · Görüntüleme: 20
Son düzenleme:

Hocam öncelikle sağ olun gerçekten oyun çok daha güzel gözüküyor çoğu ayar düşükte oynuyorum ya da ortada oynuyorum ona rağmen RTX açıkmış gibi görünüyor ama maalesef karıncalanma sorunu geçmiş yani var ama eskiye nazaran daha az neyse artık böyle alışmaya çalışacağım tekrardan sağ olun.
Performans kaybı muhakkak olacak ama rdr2 yı rdr2 yapan şeylerinden biri güzel grafiği. Düşük FPS (kasmayacak kadar) oynamaya değer bi oyun.

Rica ederim

Rockstar Support'tan AMD'nin yazılımını indirdim orada paylaşmışlar o yazılım driverları kaldırdı sonra tekrar yükle

Bunu da dener misiniz ekran kartınıza uygun olan driverlar ile birlikte.

Son düzenleme:
Performans kaybı muhakkak olacak ama RDR2'yı RDR2 yapan şeylerinden biri güzel grafiği. Düşük FPS (kasmayacak kadar) oynamaya değer bir oyun.

Rica ederim.

Rockstar Support'tan AMD'nin yazılımını indirdim orada paylaşmışlar o yazılım driverları kaldırdı sonra tekrar yükle.

Hocam RDR 2 fiyat malum Rockstar Support bana yardım etmek istermi bilmem :D

Performans kaybı muhakkak olacak ama RDR2'yı RDR2 yapan şeylerinden biri güzel grafiği. Düşük FPS (kasmayacak kadar) oynamaya değer bir oyun.

Rica ederim.

Rockstar Support'tan AMD'nin yazılımını indirdim orada paylaşmışlar o yazılım driverları kaldırdı sonra tekrar yükle.

Oyun korsan olduğu için o yöntem bende işe yararmı açık konuşayım bilemem.

Hocam RDR 2 fiyat malum Rockstar Support bana yardım etmek istermi bilmem :D

Oyun korsan olduğu için o yöntem bende işe yararmı açık konuşayım bilemem.
O zaman kendi driverlarınızı bi kaldırıp yükleyin. Bi de rockstar support da hazır konu var zaten. İnternetten bi araştırın. Ben rdr2 de güzel görüntğ yakalamadan oyuna başlamamıştım. Değer o oyun için uğraşmaya

O zaman kendi driverlarınızı bir kaldırıp yükleyin. Bir de Rockstar Support da hazır konu var zaten. İnternetten bir araştırın. Ben RDR2 de güzel görüntğ yakalamadan oyuna başlamamıştım. Değer o oyun için uğraşmaya.

Hocam ne yalan söyleyeyim öyle çok büyük FPS düşüşü olmadı zaten oyun o kadar akıcı insanın gözüne 60 FPS gibi geliyor yani en azından benim öyle.

Yeni konular

Geri
Yukarı