GTX 1650 sistemde tam ekran uygulamalar alta atılıyor ve girilemiyor

RacheK

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, aylardır yaşadığım bir sorun var ve çözümünü bir türlü bulamadım. Windows 10'a geçtikten sonra başladı ve defalarca format atmama rağmen sorun hala devam ediyor. Tam ekranı kaplayan bir uygulama açtığım zaman (genelde oyun oluyor) hiç görüntü vermeden direkt olarak simge durumuna küçülüyor. Üstüne tıklıyorum, siyah ekran geliyor ve 2-3 saniye geçtikten sonra tekrar simge durumuna küçülüyor. Uygulamayı açabilmem için bilgisayarı kapatıp açmam gerekiyor. Hatta bazen 2-3 defa kapatıp açtıktan sonra anca girebiliyorum. Ayrıca şöyle bir sorunum daha var: Oyun oynarken Alt + Tab yapıp başka bir sekmeye geçtiğim zaman oyuna tekrar geri dönemiyorum. Yine siyah ekran geliyor ve otomatik olarak simge durumuna küçültüyor. Sorunun anlaşılması için bir video kaydı aldım. Ona buradan erişebilirsiniz. Sistemin daha yeni, 6-7 ay önce aldım. Tüm parçaları sıfır alındı. Windows orijinal, Microsoft'un sitesinden indirilmiştir. Sistem özelliklerim şu şekildedir;

AMD Ryzen 5 1600 AF İşlemci
XPG Spectrix D41 (2x8) GB RAM
Inno3D GTX 1650 Ekran kartı
Gigabyte B450M S2H Anakart
RAMPAGE RMP-500-80P 500W 80PLUS Güç Kaynağı
Kingston A2000 500 GB M.2 SSD
James Donkey JD240LE 250 GB Sata SSD
Seagate Barracuda 1TB 7200 RPM Hard disk

İşletim sistemi bilgileri: Windows 10 Pro - Sürüm 2004 - IS Derlemesi 19041.685.
Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı