GTX 1650 Super 80 derece nasıl?

Uzun vadede iyi olmayacağını düşünüyorum tam sınır bir sıcaklık, biraz daha fan hızlandırıp 75 derece seviyesine çekmeniz iyi olacaktır.
UV yapılması gereken bir karta OC yapmak açgözlülükten başka bir şey değil bence.

Ne UV'si? Kart zaten 100W tüketime sahip olduğu gibi kullanılır ama tatlı ayarda bir OC'da yapılır bu kartların voltaj vermeden de belli bir miktar OC olduğunu ve belleklerinde OC olduğunu hatırlamak lazım.

UV yapılması gereken bir karta OC yapmak açgözlülükten başka bir şey değil bence.
UV olayını sıcaklık için diyorsanız bence gerek yok. Karta zarar verecek bir sıcaklık değil. 90 derecelere ulaşsaydı haklı olabilirdiniz. :)
Tek fanlı model, hava akışı kötü kasa. Giriş seviye bir ekran kartı. Bazen fazla zorlamamak gerekir. Isınma sorunu ekran kartının ömrünü azaltabilir.

Bu cümle biraz yanlış olmuş. :D

O karta niye OC yapıyorsunuz Allah aşkına bu ne açgözlülük?
OC kart ısınmadığı ve stabil olduğu durumlarda yapılmasının bence hiçbir zararı olmaz hatta bu avantaj sağlar bu karta UV yapmak saçmalık çünkü zaten ısı düşürme gibi derdim yok kart 70 derecede çalışıyor OC yapmazssam.

Kasanın sıcaklığın sık sık kontrol ediyorum elimi kasanın içine soktuğunuz anda anlıyorsunuz zaten bariz olarak dışarıdan soğuk olduğu belli.

Tek fanlı kartlara OC yapıp eziyet etmeyin. Ekran kartı OC ile uğraşmanın tadı ayrı ama, tek fan kartlarda içim acıyor. :)

Peki dediğim gibi 79 80 derece çalışssa sorun oluşturur mu?
Neden işkence dediniz anlayamadım?
Çift fanlı bir 1650 Super'e göre soğutma dışında pek farkı yok zaten.
Kart tek fanlı ve Spec Delta'nın hava akışı kötü, iyi falan değil.

Tek fanlı olması ve kasanın hava akışının kötü olmasına rağmen iyi değerler denilebilir. Yine de ufak bir UV yapılmalı bana kalırsa.

Spec Delta 900-1000 TL civarındaki en iyi kasalardan
Piyasada hertarafı kapalı Power Boost ve Gamepower'larla doluyken (önünde fan olmayan modelleri bile var) aslında hava akışı gayet iyi ama tabiki en iyisi değil veya mükemmel değil ama zaten böyle birşey de söylemedim ki

Son düzenleme:
Peki dediğim gibi 79 80 derece çalışsa sorun oluşturur mu?
Neden işkence dediniz anlayamadım?
Çift fanlı bir 1650 Super'e göre soğutma dışında pek farkı yok zaten.
OC'de olayın bir kısmı soğutma zaten. Bir sorun oluşturmaz tabii, bu sıcaklıklar kartı öldürecek sıcaklar değil. Bana göre işkence diyeyim, kafanız karışmasın. 80 derecede sabit tutması için fan hızınında en az %70 olması gerekir, ses sorunu sizi rahatsız etmiyorsa kullanımda problem olmaz.

OC'de olayın bir kısmı soğutma zaten. Bir sorun oluşturmaz tabii, bu sıcaklıklar kartı öldürecek sıcaklar değil. Bana göre işkence diyeyim, kafanız karışmasın. 80 derecede sabit tutması için fan hızınında en az %70 olması gerekir, ses sorunu sizi rahatsız etmiyorsa kullanımda problem olmaz.

Fan hızım %64'ü geçmiyor ve rahatsız edici bir gürültü de yok ama merakımdan fanı %100'e alıp denedim o zaman da 68 derecelere kadar düşüyor .

Yeni konular

Geri
Yukarı