GTX 1650 Super ile darboğaz yapmayacak işlemci önerisi

MajeurDeLa

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ben CS2 LoL oynayan arada res7 res8 Ghostrunner gibi oyunları da oynayan bir oyuncuyum fakat son zamanlarda CS2 de çok fazla FPS düşmesi yemeye başladım ve bu çok can sıkıcı olmaya başladı şu anki ekran kartım GTX 1650 işlemcim i5-9400F bu aylık 4000TL alıyorum aklımda ilk başta işlemci almak var bu ekran kartına darboğaz yapmayacak bir işlemci önerebilir misiniz? Ya da F/P veren bir erkan kartıda önerirseniz aklımda AMD var hem ucuz hem de iyi yardımcı olursanız sevirim.

Sisteminiz CS2 yi sorunsuz çalıştırabilecek güçte aslında. Ayarlar nedir?

Sisteminiz CS2'yi sorunsuz çalıştırabilecek güçte aslında. Ayarlar nedir?

Ayarları yüksekte kullanıyorum bir de demeyi unutmuşum sistemi benimkinden iyi RTX 3090 olan arkadaşım var ve istemi benimkinden kötü 5.nesil işlemci ile oynayan arkadaşım var sistemi iyi olan az da olsa FPS düşmesi yiyor silah alma kısımında falan ama ben adamları görür görmez FPS düşmesi yiyorum ortalama bir ranked maçında 3-4 arası FPS düşmesi yiyorum. Ayarları kıstım oyundaki binalar piksel piksel hareket ediyor FPS düşmesi round başı 1-2 oluyor o zamanda oyunun tadı yok ve gene FPS düşmesi var yükseğe alıyorum bu sefer drop sayısı artıyor.

9100F bile besler o ekran kartını bence sizin sorununuz darboğaz değil ama işlemci değiştirirseniz de aynı soketten yükseltme yapmak mantıklı olmaz.

i5 9400F zaten darboğaz yapmaz GTX 1650'ye. İşlemci değiştirince anakart da değiştirmen lazım. Çok masraf çıkar sana.

Anladım böyle bir durumda sizce ne yapmam lazım.

9100F bile besler o ekran kartını bence sizin sorununuz darboğaz değil ama işlemci değiştirirseniz de aynı soketten yükseltme yapmak mantıklı olmaz.
ne yapmam lazım böyle bir durumda yardımcı olurmusunuz

Steam üzerinden CS2 üzerine sağ tıklayıp özellikler diyin. Genel sekmesi altında "Başlatma Seçenekleri" ni göreceksin. oraya şu komutu yapıştırıp dener misin:
Kod:
-vulkan

i5 11600 + RTX 3070 ile rekabetçi maçlarda sorun yokken özellikle ölüm maçında deli gibi fps drop yiyordum, adam görür görmez sürekli takılmalar yaşıyordum ve bunu yaptıktan sonra düzeldi. Bir deneyin belki faydası olur.

Steam üzerinden CS2 üzerine sağ tıklayıp özellikler deyin. Genel sekmesi altında "başlatma seçenekleri"ni göreceksin. Oraya şu komutu yapıştırıp dener misin:
Kod:
-vulkan

i5 11600 + RTX 3070 ile rekabetçi maçlarda sorun yokken özellikle ölüm maçında deli gibi FPS düşmesi yiyordum, adam görür görmez sürekli takılmalar yaşıyordum ve bunu yaptıktan sonra düzeldi. Bir deneyin belki faydası olur.

Yaptım uzun süre FPS düşmesi yemezsem tekrar yazarım teşekkürler.

Geri
Yukarı