Çözüldü GTX 1650 Ti sistemde mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

FetaFP

Hectopat
Daha fazla  
Hepinize iyi günler forumdaşlarım. Benim bir yakınımın bilgisayarı dün 3 kere mavi ekran hatası verdi. Nedenini bilmiyoruz. Ondan minidump dosyalarını bana göndermesini istedim.

Minidump

Cihazın özellikleri;
NVIDIA GTX 1650 Ti.
i5 - 10300H.
16 GB (1x16) (2933 MHz'de çalışıyor.)
512 GB NVMe M.2 SSD.
Windows 10.

Hocalarım bu mavi ekran hatalarının sebebi nedir?

Not: İşlemciye undervolt uygulamıştık. Aslında stabil çalışıyor. Zaten ThrottleStop kapalıyken de mavi ekran yedi.

Çözüm
DDU ile ekran kartı sürücüsünü temizleyip, altta paylaşmış olduğum versiyonu kurun.

Bluetooth sürücülerini güncelleştirin.

Chipset sürücülerini güncelleştirin.

Steam > Ayarlar > Kontrolcü > Genel Kontrolcü Ayarları Bu kısımda Xbox Yapılandırma Desteğini kapatın

CPU veya Ekran Kartı üzerinde herhangi bir UV veya OC işlemi varsa kaldırın.

BIOS ayarlarını sıfırlayın.

Prime95 ile Small FFT seçeneğiyle 2 saat boyunca test gerçekleştirin. 2 saatin sonunda Worker loglarını paylaşın.

Son olarak Windows'unuzu güncelleştirin.
Dump dosyaları doğru paylaşılmamış gördüğüm kadarıyla. Tekrar paylaşmasını rica eder misiniz? Mevcut dosyalar .download gibi ekstra bir uzantı içeriyor.

DDU ile ekran kartı sürücüsünü temizleyip, altta paylaşmış olduğum versiyonu kurun.

Steam > Ayarlar > Kontrolcü > Genel Kontrolcü Ayarları Bu kısımda Xbox Yapılandırma Desteğini kapatın

CPU veya Ekran Kartı üzerinde herhangi bir UV veya OC işlemi varsa kaldırın.

Prime95 ile Small FFT seçeneğiyle 2 saat boyunca test gerçekleştirin. 2 saatin sonunda Worker loglarını paylaşın.

Çözüm

Steam > ayarlar > kontrolcü > genel kontrolcü ayarları bu kısımda Xbox yapılandırma desteğini kapatın.

CPU veya ekran kartı üzerinde herhangi bir UV veya OC işlemi varsa kaldırın.

Prime95 ile small fft seçeneğiyle 2 saat boyunca test gerçekleştirin. 2 saatin sonunda worker loglarını paylaşın.

Hocam yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Prime95 testi hariç hepsini yaptık. Uzun zamandır mavi ekran hatası almıyor. Prime95 testi yapmasını söyledim fakat istemedi. Şu an sorun çözülmüş gözüküyor. Değerli vaktinizi bize ayırdığınız için çok teşekkür ederim 🙏.

Hocam yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Prime95 testi hariç hepsini yaptık. Uzun zamandır mavi ekran hatası almıyor. Prime95 testi yapmasını söyledim fakat istemedi. Şu an sorun çözülmüş gözüküyor. Değerli vaktinizi bize ayırdığınız için çok teşekkür ederim 🙏.
Rica ederim. Sorunun kendini tekrarlaması halinde yeni minidump dosyalarını burada paylaşmanız yeterli.

Geri
Yukarı