GTX 1650 ve i3 10100F sistemin oyun performansı

Ercan aslaner

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. GTX 1650 ver i310100F işlemcim var oyunlarda tam performans alamıyorum. Düşük grafiklerde nedenini biliyorum işlemcim pek iyi değil ama makul fiyata aldım değiştirecek gücüm de yok. Oyunları akıcı oynamak istiyorum grafikleri yükseğe de çekmemi söylemeyin. Sadece işlemci performansını yükseltmek için yapabileceğim bir şerler varsa yardımcı olur musunuz? Teşekkürler.

Hocam öncelikle şunu söyleyeyim YouTube'da işlemci çekirdek sayısı vs. gibi şeyleri değiştirme videolarını kesinlikle denemeyin o tür videolar tamamen yalan olmakla beraber bilgisayara zarar verebilirler. İşlemci performansınızı arttırmak için başlangıç uygulamalarını kısıtlayabilir, arka plan uygulamalarını kapatabilir, Windows kullanıyorsanız Xbox ile ilgili uygulamaları kapatabilir ve son olarak (tüm işletim sistemlerinde geçerli) duvar kağıdınızı düz renk yaparak (sadece siyah, mor vs.) İşlemcinizi bir nebzede olsa rahatlatabilirsiniz.

Eğer Windows kullanıyorsanız Windows arama kısmından bu dediğim kapatma işlemlerini vs. halledebilirsiniz.

Hangi oyunlarda tam performans alamıyorsunuz ve kaç FPS alıyorsun

Hocam merhabalar. Steam pubg oynuyorum ekran kartı ve işlemci kullanımım hemen hemen %60 civarı tam performans almam için ne yapmam gerekiyor ekran kartının performansını tam verimiyle alamıyorum işlemci değiştirmem gerektiğini biliyorum fakat maddi durumum yerinde değil ne yapmam gerekiyor bilginiz varmı.

Hocam öncelikle şunu söyleyeyim YouTube'da işlemci çekirdek sayısı vs. gibi şeyleri değiştirme videolarını kesinlikle denemeyin o tür videolar tamamen yalan olmakla beraber bilgisayara zarar verebilirler. İşlemci performansınızı arttırmak için başlangıç uygulamalarını kısıtlayabilir, arka plan uygulamalarını kapatabilir, Windows kullanıyorsanız Xbox ile ilgili uygulamaları kapatabilir ve son olarak (tüm işletim sistemlerinde geçerli) duvar kağıdınızı düz renk yaparak (sadece siyah, mor vs.) İşlemcinizi bir nebzede olsa rahatlatabilirsiniz.

Eğer Windows kullanıyorsanız Windows arama kısmından bu dediğim kapatma işlemlerini vs. halledebilirsiniz.

Hocam ben öyle şeyler denemedim zaten FPS hakkında sıkıntım yok sadece ekran kartını tam verimiyle kullanmam için önerebileceğiniz bir şey var mı?

Hocam merhaba. Steam PUBG oynuyorum ekran kartı ve işlemci kullanımım hemen hemen %60 civarı tam performans almam için ne yapmam gerekiyor ekran kartının performansını tam verimiyle alamıyorum işlemci değiştirmem gerektiğini biliyorum fakat maddi durumum yerinde değil ne yapmam gerekiyor bilginiz var mı?

Hocam ben öyle şeyler denemedim zaten FPS hakkında sıkıntım yok sadece ekran kartını tam verimiyle kullanmam için önerebileceğiniz bir şey var mı?

Hocam bilgisayarınız da darboğazmı oluyor? (pardon hocam başlıktaki sistem özelliklerini görmedim.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam merhabalar. Steam pubg oynuyorum ekran kartı ve işlemci kullanımım hemen hemen %60 civarı tam performans almam için ne yapmam gerekiyor ekran kartının performansını tam verimiyle alamıyorum işlemci değiştirmem gerektiğini biliyorum fakat maddi durumum yerinde değil ne yapmam gerekiyor bilginiz varmı.

Ayarları yükseltip deneyin.
İşlemci değiştirmenize gerek yok i3 10100 1650 yi besler.

Ayarları yükseltip deneyin.
İşlemci değiştirmenize gerek yok i3 10100 1650'yi besler.

Hocam öncelikle ilgilendiğiniz için teşekkür ederim biliyorum 10100F besliyor ama Ultra veya yüksek ayarlarda kullanırsam 165Hz ekran aldım ve bunu kullanmak istiyorum akıcı bir oyun oynayamıyorum yüksek ayarlarda.

Yeni konular

Geri
Yukarı