Çözüldü GTX 1650 ve Intel HD Graphics sürücüsünü yükleme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

aslanbey0116

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar.
  • MSI Optix G24C4 144Hz 1ms monitör.
  • İşlemci: Intel Core i3 6100 3.70 GHz socket 1151 LGA.
  • Anakart: H110 M.24-C2h
  • PSU: Sharkoon 600W Bronze 80 Plus.
  • Ekran kartı: GTX 1650.
  • RAM: 2x4 GB.

Bilgisayarıma yeni SSD aldım, sorunsuz bir şekilde taktım ve haliyle SSD'ye Windows 10 64 Bit formatı attım. Herhangi bir sorun oluşmadı, kurulum gerçekleşti, bilgisayar açıldı. Sürücüleri kurmak için Driver Booster 9 sürümünü bilgisayara kurdum ve sürücüleri kurdu. Daha sonradan ekran kartı sürücüsünün kurulmadıgını fark etim ve manuel kurmaya çalıştım, kabul etmedi. Aygıt yöneticisinden görüntü bağdaştırıcısına baktığımda masaüstü bağdaştırıcı ekran diye bir sürücü var. Intel HD Graphics ve NVIDIA GTX 1650 için herhangi bir sürücüsünün olmadığını fark etim.

Bu konu hakkında nasıl bir yol izlemem gerekiyor? Ekran kartı ve monitör görüntü veriyor, çalışmasında herhangi bir sorun yok. Bütün sürücü güncelleme programlarını kurdum ama hiçbiri saydığım sürücüleri güncelemedi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Masaüstü mü dizüstü mü kullanıyorsunuz?
Sürücünüzü hazırlıyorum...
Masaüstü Nvidia GTX 1650 ekran kartım ben tekrardan format atıcam olmadı cihaza dediğiniz gibi sürücüleri manuel şekilde kurmam lazım
3. taraf uygulamalarla sürücü güncellenmez. 3. taraf uygulamalar farklı ya da eski sürücüler yükleyebilirler.

Yakında mavi ekran hataları alman, donanımlarda performans düşüşü yaşaman olası.

Format atmadan 3. taraf uygulamaların yüklediği sürücüleri kaldırmak mümkün olmayabilir.

Format atabilecek durumdaysan (önemli dosyaların yoksa, yedeklemişsen vb.) Format atmanı öneririm.

Format sonrası parçalarını belirttiğin konu aç en güncel sürücüyü paylaşalım.

Format atmayı düşünmüyorsan:
NVIDIA: Graphics Driver - GeForce Game Ready Sürücüsü | NVIDIA
Intel: Intel® Core™ i3-6100 Processor (3M Cache, 3.70 GHz) Downloads, Drivers and Software | Intel

Anladım tekrardan format atıp dediğiniz şekilde uygulamalıyım.
Driver Booster kul-lan-ma-ya-cak-sın! Böyle devam edersen tekrar format atmak gerekir.
Ekran kartı markası - Modeli buraya yaz biz sana driverı bulup gelelim.

Kendi sitesinden indir driverları, format sonrası en önce ağ driver'ını yükle internet gelince önce işlemciyi sonra ekran kartını güncelle. Bios vs. de güncel ise sorunsuz kurulum sağlanacaktır. Drive booster kullanma. TEmiz kurulum yap en baştan bence.

Driver Booster 9 sürümünü bilgisayara kurdum ve sürücüleri kurdu.
3. Taraf uygulamalarla sürücü güncellenmez. 3. Taraf uygulamalar farklı ya da eski sürücüler yükleyebilirler.

Yakında mavi ekran hataları alman, donanımlarda performans düşüşü yaşaman olası.

Format atmadan 3. Taraf uygulamaların yüklediği sürücüleri kaldırmak mümkün olmayabilir.

Format atabilecek durumdaysan (önemli dosyaların yoksa, yedeklemişsen vb.) Format atmanı öneririm.

Intel HD Graphics ve NVIDIA GTX 1650 için herhangi bir sürücüsünün olmadığını fark etim.
Intel: Intel® Core™ i3-6100 Processor (3M Cache, 3.70 GHz) Downloads, Drivers and Software | Intel

Son düzenleme:
Masaüstü mü dizüstü mü kullanıyorsunuz?
Sürücünüzü hazırlıyorum...
Masaüstü Nvidia GTX 1650 ekran kartım ben tekrardan format atıcam olmadı cihaza dediğiniz gibi sürücüleri manuel şekilde kurmam lazım
3. taraf uygulamalarla sürücü güncellenmez. 3. taraf uygulamalar farklı ya da eski sürücüler yükleyebilirler.

Format atmadan 3. taraf uygulamaların yüklediği sürücüleri kaldırmak mümkün olmayabilir.

Anladım tekrardan format atıp dediğiniz şekilde uygulamalıyım.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı