Çözüldü GTX 1650S fan boştayken bile çalışıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

monthean

Hectopat
Selamlar arkadaşlar. Palit GTX 1650S'in fanı yükte değilken 47 dereceyken bile %45 çalışıyor. MSI Afterburner üzerinden alttaki fotoğrafta olan ayarı yaptım artık boştayken 45 dereceyken %35 hızda çalışıyor ama %0 değil. Nasıl %0'a düşürebilirim? Bu ayar doğru mu, herhangi bir yanlışlık var mı? Bir kontrol ederseniz sevinirim. İyi akşamlar.

1626552598001.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Anladım hocam ama fanın ömrü etkileniyor sürekli çalışarak. Bunu nasıl durdurabilirim?
Hocam fan dönmesi için tasarlanıyor zaten, kartınız eski olsa bir şey derdim de yeni fanların hepsi sürtünmeye dayanıklı manyetik sistemlere sahip, takmayın bu kadar.
Fanlarınız %45 çalışıyorken ve boştayken kartınız 47 dereceyse bu çok iyiye işaret değil. Benim 3060'lı sistemim %0 fan hızında boştayken 40-45 derece arası çalışıyor. Ayrıca kart fabrikadan fanları %0 hızda dönecek şekilde ayarlanmadıysa MSI afterburner ile en fazla %20'ye kadar düşürebilirsiniz.

Fanlarınız %45 çalışıyorken ve boştayken kartınız 47 dereceyse bu çok iyiye işaret değil. Benim 3060'lı sistemim %0 fan hızında boştayken 40-45 derece arası çalışıyor. Ayrıca kart fabrikadan fanları %0 hızda dönecek şekilde ayarlanmadıysa MSI afterburner ile en fazla %20'ye kadar düşürebilirsiniz.
Peki ne yapabilirim hocam? Sistemi GameGaraj'dan almıştım sitedeki teknik desteğe yazdım ekran kartının ömrünü etkilemez diyerek geçiştirdiler. Şuan 47 derecede 1300 RPM'de çalışıyor MSI Afterburner'i kaldırmama rağmen. Sadece Chrome açık sistem neredeyse tamamen boşta.

Peki ne yapabilirim hocam? Sistemi GameGaraj'dan almıştım sitedeki teknik desteğe yazdım ekran kartının ömrünü etkilemez diyerek geçiştirdiler. Şuan 47 derecede 1300 RPM'de çalışıyor MSI Afterburner'i kaldırmama rağmen. Sadece Chrome açık neredeyse tamamen boşta.
Yani sıcaklık değeriniz iyi zaten sadece bu sıcaklık değerini elde edebilmek için fanlarınızın döndüğü seviye biraz fazla. Boşta 47 derece normal sayılabilecek bir değer, endişelenmeye gerek yok.

Anladım hocam ama fanın ömrü etkileniyor sürekli çalışarak. Bunu nasıl durdurabilirim?
Hocam fan dönmesi için tasarlanıyor zaten, kartınız eski olsa bir şey derdim de yeni fanların hepsi sürtünmeye dayanıklı manyetik sistemlere sahip, takmayın bu kadar.

Çözüm

Geri
Yukarı