GTX 1650S FiveM FPS düşmesi

arifyldrm099

Picopat
Arkadaşlar arkadaşımın hesabı olmadığı için ve dersleri yoğun olduğu için hesap açamadı. Bana sorununu yazdı, be nde size atayım . Eran kartı sürücüsü vs. her şeyi son sürüm diğer oyunlarda böyle sorunu yok. Bir el atar mısınız? Çok seviyor FiveM'i fakat droplar soğutuyor arkadaşımı.

Ekran kartı: GTX 1650S İşlemci: AMD R5 1600 AF RAM: 8 FiveM'de GPU kullanımı %35-%40 civarı. Oyun içindeyken kullanım birden %2'lere kadar düşüyor ve FPS düşmesi yaşıyorum. Şehre girdiğimde 2 FPS ile geziyorum resmen, arkadaşlarım RAM'den dolayı dedi ama bir RAM'den bu kadar FPS düşeceğini sanmıyorum.(Grafik ayarları) Her şey High veya normalde VRAM'in %40'ını kullanıyor neredeyse. Grafiği yükseltip GPU kullanımını yükseltmeyi denedim ve yükselttim ama drop olayı değişmedi. Bunun bir çözümü var mı ya da darboğaz mı?
Darboğaz ise nasıl düzeltebilirim?

Bütün grafikleri en yükseğe çekin. Böylece GPU'nuzun tamamını kullandırtacaksınız. FiveM fazlaca RAM tüketir, 8 GB RAM diğer özellikler ne kadar iyi olursa olsun drop yemene sebep olur. FiveM fazlaca CPU tüketir, ayarlar düşük oldugunda GPU'nuzun tamamını kullanmaz, CPU kullanımı GPU kullanımını FiveM'de geçmemeli. Ayarları yükseltin ve en kısa zamanda RAM almaya bakın.

Size bir video atacağım buradan izleyin RAM'in önemini fpsdde.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bütün grafikleri en yükseğe çekin. Böylece GPU'nuzun tamamını kullandırtacaksınız. FiveM fazlaca RAM tüketir, 8 GB RAM diğer özellikler ne kadar iyi olursa olsun drop yemene sebep olur. FiveM fazlaca CPU tüketir, ayarlar düşük oldugunda GPU'nuzun tamamını kullanmaz, CPU kullanımı GPU kullanımını FiveM'de geçmemeli. Ayarları yükseltin ve en kısa zamanda RAM almaya bakın.
Umarım RAM alırsam düzelir.Şehire girdiğimde 2 FPS bile görüyorum,artı olarak 16GB RAM alınca düzelir umarım.
FiveM'de Ayarlarımı fulledim.GPU kullanımı %90'larda kullanım birden bire %20'lere kadar düşüyor ve fps drop olayını yaşıyorum.Bellek kullanımı %86 civarlarında dolaşıyor.Bu ram darboğazı mı acaba?

Son düzenleme:
Umarım RAM alırsam düzelir.Şehire girdiğimde 2 FPS bile görüyorum,artı olarak 16GB RAM alınca düzelir umarım.

FiveM'de Ayarlarımı fulledim.GPU kullanımı %90'larda kullanım birden bire %20'lere kadar düşüyor ve fps drop olayını yaşıyorum.Bellek kullanımı %86 civarlarında dolaşıyor.Bu ram darboğazı mı acaba?
Kesinlikle RAM'den kaynaklı. FiveM tam bir RAM katilidir. Çözüm direk 8 GB RAM daha almak.

Geri
Yukarı