GTX 1660 sistemde oyunlar drop yiyor

Echidna

Hectopat
Arkadaşlar oyunlarda birçok kez drop yiyorum. Mesela Witcher 3 oynarken V-Sync açık 75 FPS alıyorum sabit ama bir anlığına 72'ye düşüyor ve anlık donuyor. 1 saniyeliğine her 30 saniyede bir neredeyse bununla karşılaşıyorum. Sadece Witcher 3'de değil Genshin Impact vb.

Sistem;
Ekran kartı: MSI GeForce GTX 1660 Gaming X
Anakart: B450M-A Pro Max.
İşlemci: Ryzen 5 2600.
16 GB RAM 3200MHz.
SSD Kingston a2000.

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM'iniz 16x1 ise normaldir. RAM'iniz 16x1 ise satıp 8x2 yapın. FPS droplarını yok ediyor resmen. Zaten Ryzen işlemci kullanıyorsunuz o yüzden Dual Channel raimin önemi artıyor.

Tüm Driver'leri chipisetleri guncelleyin termal macunu yenileyin ve içinde toz varsa temizleyin sıcaklıktan dolayı sistem işlemci ekran kartı hızıni sıcaklık artmasin diye anlık düşürebilir.
driverlarım güncel DDU ile kaldırıp tekrar yüklemiştim ama windows update driverin sürümünü 453 olarak yüklüyor normalde 471 falan olması gerek driver üstüne driver kuruyor yani saçmalık
RAM'iniz 16x1 ise normaldir. RAM'iniz 16x1 ise satıp 8x2 yapın. FPS droplarını yok ediyor resmen. Zaten Ryzen işlemci kullanıyorsunuz o yüzden Dual Channel raimin önemi artıyor.

Evet 1x16 kullanıyorum

Sürücülerim güncel DDU ile kaldırıp tekrar yüklemiştim ama Windows Update driverin sürümünü 453 olarak yüklüyor normalde 471 falan olması gerek driver üstüne driver kuruyor yani saçmalık.

Evet 1x16 kullanıyorum.

Raml satıp 8x2 yaparsanız FPS düşmesi azalır. İsterseniz aynı model 16 GB RAM alıp yine kullanabilirsiniz.

Formattan önce FPS düşmesi olmadığını söylemiş arkadaş.

Ama bu Dual Channel RAM'in önemini azaltmıyor.

Bilgisayarınız eğer olması gerekenden fazla ısınıyorsa kendi kendine ısıyı düşürmek için işlemci hızını düşürüyor olabilir.

Maalesef onunla alakası yok, işlemci sıcaklığı en fazla 55 derece iken de aynı şey oluyor 40 derece iken de, şu RB Prophet'ti sanırım o ayarı kapatınca biraz düzeldi gibi oldu ama etkisi yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı