GTX 1660 Super format sonrası sıcaklığı 10 derece arttı

bedirhan duran

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar.
Bilgisayarımda Vento VG04F USB 3.0 Temperli ATX Mid-Tower Gaming (Oyuncu) Kasa - incehesap.com bu kasayı kullanıyordum daha sonra sistemimi güncellemeye başlayınca kasayı da değiştirdim. Yeni kasa olarak XPG INVADER-BKCWW USB 3.0 Temperli Cam ATX Mid-Tower Gaming (Oyuncu) Kasa - incehesap.com bu kasayı aldım ve sistemimi kurdum fakat kurarken SSD'im kırıldığı için yeni SSD aldım ve Windows'u yeniden kurdum. BIOS ayarlarından RAM frekansını ayarladım ve oyuna girdim.
MSI mühendisleri bu ekran kartında sessizliğe öncelik veriyor, eski kasamda en ağır yerlerde 72'ye sabitliyor çok nadirde olsa 73 derece oluyordu o sırada fanlar %60 ile dönüyordu, GPU kullanımı düşmüyordü fakat FPS'de düşüşler olup fazlasıyla drop yiyordum ve bende MSI Afterburner'dan fanları %80e sabitledim. 72 derecede çalışan ekran kartı en ağır yerlerde 63'e sabitliyordu kendini, şu an ise oto ayarlarda 76-77 oluyor ve FPS droplamaya başlıyor, bundan 1 ay önce odam çok daha sıcaktı, yeni kasamda rahatlıkla 80 dereceyi görüyordu.Kartı vantilatör ile soğutursam drop gidiyor fakat bu 63 derecede çalışan kart nasıl oldu da 80 derecelere çıktı aklım almıyor.

GPU: MSI Ventus GTX 1660 Super.
Eski kasa:Vento VG04F USB 3.0 Temperli ATX Mid-Tower Gaming (Oyuncu) Kasa - incehesap.com
Yeni kasa:XPG INVADER-BKCWW USB 3.0 Temperli Cam ATX Mid-Tower Gaming (Oyuncu) Kasa - incehesap.com
Vento kasa oto fan ayarlarındayken yük altında sıcaklık: 72-73
Vento kasa %80 fan ayarlarındayken yük altında sıcaklık: 63.
XPG kasa %80 fan ayarlarındayken sıcaklık: 73.
XPG kasa oto kasa fan ayarlarındayken sıcaklık 76-77

XPG Kasa Boşta dururken 35 derecede çalışıyor(fanlar en az %41 ile dönüyor)
Kasamdaki fan dizilimi doğru

Son düzenleme:

Geri
Yukarı