GTX 1660 Super sistem 24GB RAM yapılırsa darboğaz olur mu?

shadowsw

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar harçlıklarımla aşağıya linkini bırakacağım RAM'den bir tane alacağım. Şu anda sistemimde aynısından 2 tane var 16 GB yani. Neyse şimdi buraya da yazayım ne olur ne olmaz. Sistemim GTX 1660 Super, Ryzen 5 Pro, ASUS Prime B450M-K II anakartla oluşuyor. Ben bu parçalara göre bu RAM'i alıp 24 GB yapsam olur mu? Darboğaz yapar mı?

2x8 GB var toplam 16 siz bir 8 daha alırsanız Dual channel özelliği bozulur ve performans kaybı olur. Ya 2 tane daha 8 GB alıp 4x8 32 yapın ya da bozmayın.

RAM yükseltmenin sisteminiz için gereksiz olacağını düşünüyorum. Onun yerine SSD alabilirsiniz veya işlemcinizi satıp biraz daha para ekleyip Ryzen 5 5600 alabilirsiniz.

Gerçi unuttum 2 yer var sadece mecburen 16x2 yapmam lazım. Şu linkteki ramleri alsam ne olur peki?

Eger render yapilmicaksa sadece oyunda kullanicaksa 16 GB ile 32 GB arasinda neredeyse fark yok gibi bir şey 2 3 FPS oynuyor Max acip YouTube'dan karsilastirma videolarina bakabilirsiniz onun yerine baska bilesenleri guncelleyin.

Gerçi unuttum 2 yer var sadece mecburen 16x2 yapmam lazım. Şu linkteki ramleri alsam ne olur peki?

Ram yerine CPU'yu değiştir daha iyi performans alırsın. 16GB ya da 32GB olması senin FPS'ini hiç etkilemeyecek. Ram'lerin MHz değeri senin FPS'ini arttırır. Ram'mi CPU'mu daha çok FPS arttırır dersen CPU değişimi. Ryzen 4. nesiller ne yazık ki 3. nesil ve 5. nesil Ryzen serisi kadar güçlü CPU değiller performans açısından.

Geri
Yukarı