GTX 1660 Ti düşük FPS

İşletim sistemi
Windows 10

krakeNN

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle herkese selamlar. Daha 2 hafta önce aldığım MSI laptopta 1080p Minecraft'ta en yüksek ayarlarda bu değerleri alıyorum. Sorunu nasıl düzeltebilirim?
Sistem özellikleri:
GTX 1660 Ti
i5 10300H
8 GB RAM
512 GB SSD

Öncelikle herkese selamlar. Daha 2 hafta önce aldığım MSI laptopta 1080p Minecraft'ta en yüksek ayarlarda bu değerleri alıyorum. Sorunu nasıl düzeltebilirim?
Sistem özellikleri:
GTX 1660 Ti
i5 10300H
8 GB RAM
512 GB SSD
Hocam gaming laptoplarda oyunları şarjda oynayın diyorlar.
Deneyin.

Sistem özellikleri:
GTX 1660 Ti
i5 10300H
8 GB RAM
512 GB SSD
Aynı sorun bende de 1650 ti de var. Çözmek için birkaç farklı yol deneyip çözüme ulaşanlar var. Ekran kartı oyuna fazla geliyor kullanımı az tutuyor bu da fps kaybına neden oluyor. Ramleri çift kanal yapmak sorunu çözebilir ya da harici bir monitöre bağlamak. Ramları çift kanal yapmak sorunu çözecektir ama.
Hocam Gaming laptoplarda oyunları şarjda oynayın diyorlar.
Deneyin.

Evet bir de pil kısmından yüksek performansa alın. MSI yazılımdan şarja takıp en yüksek performansa alın ve GeForce Experience'den ayarlara bakın.

Güç seçeneklerinden maksimum performansa çekin ve ek güç ayarlarından işlemci maks. ve min. kullanımını %100'e çekin.
nVidia Denetim Masasından oyunları GTX 1660Ti ile çalışacak şekilde ayarlayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı