GTX 1660 Ti fanlar dönmüyor

CLValentina

Femtopat
Daha fazla  
Selam. Sistemi yeni topladım arkadaşlar, ekran karti çalışıyor fakat fanları dönmüyor. Arkasına dokundum aşırı ısınmıştı, ben de yanmasından korkup PC'yi kapattım. Ne yapmalıyım? Yardımcı olursanız sevinirim.

İşlemci: i5 9400F.
Ekran karti: GTX 1660 Ti.
PSU: MSI MAG A600dn 600W.
Anakart: ASUS H310M-F r 2.0
RAM: 16 GB.

Selam. Sistemi yeni topladım arkadaşlar, ekran karti çalışıyor fakat fanları dönmüyor. Arkasına dokundum aşırı ısınmıştı, ben de yanmasından korkup PC'yi kapattım. Ne yapmalıyım? Yardımcı olursanız sevinirim.

MSI Afterburner yükleyip ordan fan ayarı yapmayı dener misin ?

Son düzenleme:
İkinci el mi acaba? Fanları bozuk ekran kartı satmış olabilirler. Yada Msi Afterburner yükleyip fan ayarı yap.

Belirli bir sıcaklığa yükselince dönmeye başlar. MSI Afterburner yükleyip sıcaklıklara bakar mısınız?

Hocam donanım sıcaklığı dokunarak ölçülmez. Bir daha yapmayın bunu zarar verebilirsiniz. Belli sıcaklıkların altında dönmemesi normaldir ısınınca otomatik çalışır zaten.

Bir oyuna girin bakalım dönüyor mu fanlar. Ayrıca dokunarak sıcaklık ölçülmez. Elinize çok sıcak hissettirir ama kart için çok ferahtır mesela öyle diyeyim. Bende GTX 1050 var 60 dereceden sonra dönmeye başlıyor fanlar.

Hocam 60 dereceye ulaştığında döner o fanlar bende de oluyor.

Geri
Yukarı