GTX 1660 Ti FurMark testinde 80 derece oluyor

Betaboy

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar sorum başlıkta belirttiğim gibi ekran kartım ASUS 1660 Ti PH modeli ve 2.5 yıllık kart daha dün macunladım kartı.
Boşta 35-40 derece ama FurMark'ı 5 dk. test yaptığım da 2-3 dakikada 80 dereceye çıkıyor.
Sizce sıcaklıklar normal mi ve yük altında nasıl test ederim?

Arkadaşlar sorum başlıkta belirttiğim gibi ekran kartım ASUS 1660 Ti PH modeli ve 2.5 yıllık kart daha dün macunladım kartı.
Boşta 35-40 derece ama FurMark'ı 5 dk. Test yaptığım da 2-3 dakikada 80 dereceye çıkıyor.

Normal değil benim de GTX 1650 termal macunsuz tam yükte 30 dakikada 83 derece oluyor ama normal değil işte... V-Sync ile oynarsanız kullanım düşer ve sıcaklık ta düşer. Düzenleme: Ph modeliymiş görmemiştim. Ama yine de 2-3 dakika için bu biraz fazla. 75 drece ideal olacaktır.

Arkadaşlar sorum başlıkta belirttiğim gibi ekran kartım ASUS 1660 Ti ph modeli ve 2.5 yıllık kart daha dün macunladım kartı.
Boşta 35-40 derece ama FurMark'ı 5 dk. Test yaptığım da 2-3 dakikada 80 dereceye çıkıyor.

Phoenix soğutması altında normal bile. Tek fanlı model olması lazım, bu bağlamda sorun göremedim. Belki termal macun yenilemesi biraz daha düşürebilir sıcaklıkları.

Normal ph modeli çok ısınıyor tek fanlı olduğu için.

Phoenix soğutması altında normal bile. Tek fanlı model olması lazım, bu bağlamda sorun göremedim. Belki termal macun yenilemesi biraz daha düşürebilir sıcaklıkları.

Daha dün yaptım ve başka neyde test edebilirim?
Normal. Vasatın altında bir soğutma sunan modeldir.

Bir şey yapılır mı?
Normal değil benim de GTX 1650 termal macunsuz tam yükte 30 dakikada 83 derece oluyor ama normal değil işte... V-Sync ile oynarsanız kullanım düşer ve sıcaklık ta düşer. Düzenleme: Ph modeliymiş görmemiştim. Ama yine de 2-3 dakika için bu biraz fazla. 75 drece ideal olacaktır.

Test i Full ayarlarda yapıyorum.

Bir şey yapılır mı?
Bazı harici kitler bulunuyor. Aliexpress'te satılıyor ama montaj ve doğru model konusunda sizi yanlış yönlendirmek istemem. He bu kartın bu yüksek sıcaklıkları görmesi çalışmasına engel değildir. Öyle olsa fabrikadan böyle çıkmazdı. Haliyle hesaplı olsun diye soğutmadan kısılıyor.

Çoğu yabancı teknoloji forumunda furmark testi yapılmaması söyleniyor. Burada da görmüştüm bir iki kişi söylemişti. Unigine heaven testi yeterli olur diyorlar. Ne kadar doğru bilemiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı