GTX 1660 Ti İşlemci Tavsiyesi

Rockefeller

Hectopat
Saygıdeğer arkadaşlarım merhabalar.
Sizlerden işlemci tavsiyesi rica edeceğim.
Anakart: MSI 7759
EKRAN KARTI: GTX 1660 Ti 6 GB
RAM: Kingston DDR3 16 GB
MEVCUT CPU: i7 3770K 3.4GHz
PSU: SilverStone 700W 80+

AMD veya Intel hangisini tavsiye ederseniz benim için uygundur. Bütçe olarak bu aralar oturduğum yerden bol kepçe para harcadım çok harcamak istemiyorum. Bütçeden yana sıkıntı yok fakat bu sisteme yeterli olacak, güzel besleyecek bir işlemci ariyorum. Söylediğim gibi çok para vermek istemiyorum. Ama örnek veriyorum şu işlemci 1.5₺ onu almayıp 2₺ şunu alırsan farkı çok olur bunu tavsiye ederim diyebileceğiniz konulara da açığım. Açıkcası 1-2₺ pek düşünmüyorum işlemciden hiç anlamam fiyatları bilmem lütfen beni en uygun şekilde yönlendiriniz. Şimdiden çok çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Saygıdeğer arkadaşlarım merhabalar.
Sizlerden işlemci tavsiyesi rica edeceğim.
Anakart: MSI 7759.
Ekran kartı: GTX 1660 Ti 6 GB.
RAM: Kingston DDR3 16 GB.
Mevcut CPU: i7 3770K 3.4GHz.
PSU: SilverStone 700W 80+

AMD veya Intel hangisini tavsiye ederseniz benim için uygundur. Bütçe olarak bu aralar oturduğum yerden bol kepçe para harcadım çok harcamak istemiyorum. Bütçeden yana sıkıntı yok fakat bu sisteme yeterli olacak, güzel besleyecek bir işlemci ariyorum. Söylediğim gibi çok para vermek istemiyorum. Ama örnek veriyorum şu işlemci 1.5₺ onu almayıp 2₺ şunu alırsan farkı çok olur bunu tavsiye ederim diyebileceğiniz konulara da açığım. Açıkcası 1-2₺ pek düşünmüyorum işlemciden hiç anlamam fiyatları bilmem lütfen beni en uygun şekilde yönlendiriniz. Şimdiden çok çok teşekkür ederim.

B450 bir anakart (biraz daha üst modellerden olursa daha iyi olur) ve Ryzen 3600 işini çok rahat görecektir. Tabii RAM'lerin de DDR4 olması gerekecek.

AMD Ryzen 5 2600 yeterli olacaktır, ama ileride başka bir ekran kartında da kullanabilmek için AMD Ryzen 5 3600/3600X alabilirsiniz.
anakartım intel uyumlu. sizce amd ye çevirmeli miyim ?
B450 bir anakart (biraz daha üst modellerden olursa daha iyi olur) ve Ryzen 3600 işini çok rahat görecektir. Tabii RAM'lerin de DDR4 olması gerekecek.
intel işlemci alıp bu anakart üzerinden yürüsem mantıksız mı olur. kesinlikle tavsiye ediyor musunuz yeni bir anakartı
Cevap yazabilecek arkadaşlarim yokmu? Ryzen5 3600x baktim anakart ve ram değiştirmemde gerekiyor 2700₺ tutuyor hepsi bukadar masraf etmeden. Maksimum verimliliğe çıkmak istiyorum mevcut anakartla

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı