GTX 1660 Ti laptopa takılır mı?

Gordrhain

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Palyaço
Arkadaşlar herkese merhaba.

Bendeki laptopun ekran kartının zayıf olduğunu düşünüyorum ve bendeki masaüstü GTX 1660 Ti ekran kartını laptaba dgpu ya da eGPU ile takmak istiyorum. Bunu nasıl yaparım, ne kadara mal olur. Istediğm performansı alır mıyım?

Sistem bilgilerim.
* MX130 2 GB VRAM GDDR5 (+2 paylaşımlı)
* i5 1035G1 (i5 10. nesil) 3.4 GHz.
* Intel UHD Graphics.
*Windows 10.
* 8 GB DDR4.

Yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler ☺

Son düzenleyen: Moderatör:
işlemci 10.nesil güçlü bir işlemci olabilir ama şimdi şöyle düşünelim; laptop kompak bir cihaz yani içindeki parçalar birbiri ile optimize edilmiş stabil şekilde çalışması için hazırlanmış bir sistemden oluşuyor. İşlemci her ne kadar 4 core 8 thread olsa da bence GTX 1660 Tİ'ı pci ex. adaptörü bağladığınız zaman verimlilik yüksek seviyede olmaz başka bir deyişle darboğaz yaşarsınız.

Takılır fakat yanına PSU ve böyle bir aparat almanız gerekiyor.
.
Ben bu aparatı ve PSUyu alırsam GTX 1660 Ti takabilir miyim? Ve bendeki GTX 1660 masaüstü için o sorun olur mu
işlemci 10.nesil güçlü bir işlemci olabilir ama şimdi şöyle düşünelim; laptop kompak bir cihaz yani içindeki parçalar birbiri ile optimize edilmiş stabil şekilde çalışması için hazırlanmış bir sistemden oluşuyor. İşlemci her ne kadar 4 core 8 thread olsa da bence GTX 1660 Tİ'ı pci ex. adaptörü bağladığınız zaman verimlilik yüksek seviyede olmaz başka bir deyişle darboğaz yaşarsınız.
Bu sorunu nasıl çözebilirim

Ben bu aparatı ve PSU'yu alırsam GTX 1660 Ti takabilir miyim? Ve bendeki GTX 1660 masaüstü için o sorun olur mu?

Bu aparat zaten masaüstü ekran kartlarını takmak için. Fakat performans kaybı olacaktır bir nebze. O arafattan çıkarıp bilgisayarınıza takmanız gereken başka kablolar da var sanırım ama o kadar bilgim yok. Diğer soruna gelirsek. Pek bir çözümü yok aslında. Bu arada 1660 Ti değil 1660 Super almalısınız bence. Hemen hemen aynı performansı veriyorlar.

Bu aparat zaten masaüstü ekran kartlarını takmak için. Fakat performans kaybı olacaktır bir nebze. O arafattan çıkarıp bilgisayarınıza takmanız gereken başka kablolar da var sanırım ama o kadar bilgim yok. Diğer soruna gelirsek. Pek bir çözümü yok aslında. Bu arada 1660 Ti değil 1660 Super almalısınız bence. Hemen hemen aynı performansı veriyorlar.
Teşekkürler ☺️

Yeni konular

Geri
Yukarı