GTX 1660 Ti Mobile, farklı GPU Core hızları

Denemekten hiçbir zarar gelmezi fakat daha kola yolu MSI Afterburner ile direkt olarak "GPU Core" hızınızı 400 artırabilirsiniz.

Şöyle ki GPU Core hızım 1850'lere çıkabiliyor ancak uygun sıcaklıkta çıkabiliyor. GPU Z programından baktığımda görebiliyorum. Ekstra MSI Afterburner'dan ayarları kurcalamak istemiyorum açıkçası.

Hocam, burada sorun yok. Rahat olun. Her işlemci, ekran kartı, RAM aynı olsa bile hep aynı değeri vermeyebilir. Ben lise okurken, iki adet aynı transistör ile kararsız multivibratör devresi yapmıştık. Bunun mantığı aralarında bulunan yapısal farklılıktan dolayı birisi önce lamba yakıyordu. Bunlara takılmayın. Sonuç olarak 2 FPS fark var. Bu tip testleri de fazla yapmayın. Biraz keyfini çıkarın. Güzel bir bilgisayarınız var.

Sorun belli oldu sıcaklıktan dolayı yapabilecek bir şey gözükmüyor, ancak dediğim şekilde olabilir. Bunun dışında bir şey diyemiyorum.
İşlemci olsa neyse de o 400 MHZ ekran kartı için ciddi bir sayı. Kendi kartıma 100 MHZ OC yapsam 6-7 FPS etkiliyor.
Testte zaten fark belli olmuş hocam .

Umarım başka derdiniz olmaz. 400MHz o kadar dert edilecek bir şey değil. Fakat yine de ekran kartınızın driveri güncel değilse güncelleyip deneyiniz.

Ek olarak görmesi için @Yener K..
İşlemci olsa neyse de o 400 MHZ ekran kartı için ciddi bir sayı. Kendi kartıma 100 MHZ OC yapsam 6-7 FPS etkiliyor.

Senin Firmware'in FurMark'ta throttle etmeye programlanmış, diğer laptop programlanmamış oyunlardaki değerler birbirine yakın olacaktır. GPU'n Max-Q değilse tabii.

Şuanda bulunduğum şehir sıcaktan yanıyor klimalar açık değil arkadaşım evinde klimanın öğlenden beri açık olduğunu söyledi. Sizin de dediğiniz gibi her zaman aynı değerleri vermiyor.
Senin Firmware'in FurMark'ta throttle etmeye programlanmış, diğer laptop programlanmamış oyunlardaki değerler birbirine yakın olacaktır. GPU'n Max-Q değilse tabii.

Hayır Max-Q değil her şeyiyle aynı bilgisayarlar.

Denemekten hiçbir zarar gelmezi fakat daha kola yolu MSI Afterburner ile direkt olarak "GPU Core" hızınızı 400 artırabilirsiniz.

Hocam kötü bir tavsiye verdiğiniz. Voltaj arttırmadan kolay kolay 400 MHz overclock yapamazsın. Ayrıca GPU'ya zarar da verilebilir bu şekilde.

Böyle bir sınırlama olduğunu bilmiyordum, hemen düzenliyorum.

Voltaj ile oynanmazsa sıkıntı olacağını düşünmüyorum.

Voltajı arttırmasan bile +400MHz büyük oranda yük yaratacaktır bu da çekirdeği ısıtır. Hani 120MHz desen stabil çalışacağı yine şüpheli. Öyle her gördüğünüz ayarı köküne kadar arttırmamalısınız. Zaten kartın buna izin vereceği de şüpheli.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…