GTX 1660 Ti Testleri

Vietnam da yaşayan biri testlerini yaptı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sizce nasıl? Kart bugün akşam saatlerinde satışa çıkması bekleniyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
O zaman RTX 2060 alınmaz herhalde? :kararsız:
RTX 2060 bütün oyunlarda aralarında %15'lik gibi bir fark ile geçiyor, DLSS ve Ray tracing destekliyor. Nvidia size iki seçenek sunuyor; GTX 1660 Ti fiyatı ucuz RTX 2060'dan %21 daha az Cuda'sı var, RT ve DLSS desteklemiyor. RTX 2060 500-700 TL daha pahalı, hem performans hemde özellikler açısından geçiyor.
Seçim sizin.

RTX 2060 bütün oyunlarda aralarında %15'lik gibi bir fark ile geçiyor, DLSS ve Ray tracing destekliyor. Nvidia size iki seçenek sunuyor; GTX 1660 Ti fiyatı ucuz RTX 2060'dan %21 daha az Cuda'sı var, RT ve DLSS desteklemiyor. RTX 2060 500-700 TL daha pahalı, hem performans hemde özellikler açısından geçiyor.
Seçim sizin.
Bu konuda bilgilisiniz efendim peki vega 56 1660 ti fiyatlarına gerilerse nasıl bir durum oluşur ray tracing feragatı dışında

RTX 2060 bana kalırsa Ray Tracing'i istenilen ayarlarda kaldıramayacak. Kaldırsa bile Ray Tracing destekli oyunlar yüksek gereksinim isteyeceği için 6 GB vRAM yetmeyecek. Böyle bir karta en az 8 GB vRAM vermeleri gerekliydi. Nvidia yine sadece GPU mimarisine odaklanmış. Vega 56'nın da Freesync avantajı var. Gerçi Adaptive Sync baya bir ünlendi bu aralar. Vega 56, 1160 Ti'den daha iyi bir seçim olacaktır 2K'da. İkisi de pişman etmez ama yüksek ayarlar için Vega 56'yı tercih edin. Ayrıca güzel bir overclock ile GTX 1080 seviyesine ulaşıyor. Vega 56 ve 64 ilk çıktığında çok başarılı değillerdi. Gelen driverlar ile çok sağlam bir şekilde düzeldiler. Vega 56'nın da RTX 2060 gibi küçük bir overclock GTX 1080'i geçtiğini unutmamak gerek.

Kısacası Vega 56>RTX 2060>GTX 1160 Ti>GTX 1070.

Bu konuda bilgilisiniz efendim peki vega 56 1660 ti fiyatlarına gerilerse nasıl bir durum oluşur ray tracing feragatı dışında
Bana göre GTX 1660 Ti almak için üç neden var:
  1. Watt
  2. Yeni teknoloji
  3. Isı sorunu yok
Vega 56 içinde:
  1. 8GB VRAM
  2. 2048 BİT ve HBM
Performans olarak neredeyse eşitler ama Vega 56 %5 geçiyor ama MSI Gaming modelleri ile arasında %1-2 var.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı