GTX 1660S sistem satılmalı mı?

2022 Ocak ayında bir bilgisayar aldım. 15k verdim ve özellikleri;
1660S OC 6 GB.
i3 10100F.
500GB M.2 SSD.
Tek sorum. Bu bilgisayar 15k eder mi? Çünkü 1 yıl önce dolar 19liraydı ve şimdi de İtopya'dan almıştım ve şimdi İtopya'ya baktığımda 10klık sistemlerde 3050 2070 ve daha iyi işlemciler var. 1660 ve i3'lük bir sisteme 15k verdim. Biraz kazık yemiş gibi hissediyorum.
Sizin aldığınız dönemde ekran kartı bulmak çok zordu. Şu anda mining işi bitmeye başladığından dolayı ekran kartları çok ucuzladı, keza RAM ve SSD üretimleri de aynı şekilde ucuzlamaya başladı.

Yani kazıklanmadınız, o zamanın fiyatları öyleydi. Ayrıca "kazık yemişsin" diyen arkadaşların da geçen seneyi ve olayı anlamadığını anlayabilirsin.

Sizin aldığınız dönemde ekran kartı bulmak çok zordu. Şu anda mining işi bitmeye başladığından dolayı ekran kartları çok ucuzladı, keza RAM ve SSD üretimleri de aynı şekilde ucuzlamaya başladı.

Yani kazıklanmadınız, o zamanın fiyatları öyleydi. Ayrıca "kazık yemişsin" diyen arkadaşların da geçen seneyi ve olayı anlamadığını anlayabilirsin.

Abartmayalım Ocak 2022'de bu fiyatlara 11400F ve RTX 3060 hazır sistemler vardı ve öneriyorduk. Bir örneği bu konuda da görebilirsin.

Geri
Yukarı