Çözüldü GTX 1660S sistemde GTA 5'te FPS düşmesi oluyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

XiyarVibes

Femtopat
Yer
Azerbaycan, Sumqayıt
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Nvidia GeForce GTX 1660 SUPER 6GB Tuf Gaming ♥
Meslek
İnsan
İşlemci
i5 11400f 4.40 GHz
Aynı sistemde eskiden bu sorun yoktu, modlarla oynuyordum. Oyunu sildim 1-2 ay sonra yeniden yükledim, mod olmadan oynamaya başladım. Oyunu 30 dakika - 1 saat oynadıktan sonra sinir bozucu FPS droplar oluyor. V-Sync açıp denedim, ayarları düşürüp denedim, Steam'den oyun dosyalarının bütünlüğünü doğruladım, GeForce Experience'nin ayarlarıyla denedim fakat olmadı. Oyunu 80-90 FPS oynuyorum bir anda 45-50 FPS'e düşüyor. Oyun SSD'de kurulu. Görev Yöneticisi'nden baktığımda GPU'nun 10%-i kullanılıyor. CPU'yu performans moduna almadım, performans modunda çok ısınıyor.

Son düzenleme:
Aynı sistemde eskiden bu sorun yoktu, modlarla oynuyordum. Oyunu sildim 1-2 ay sonra yeniden yükledim, mod olmadan oynamaya başladım. Oyunu 30 dakika - 1 saat oynadıktan sonra sinir bozucu FPS droplar oluyor. V-Sync açıp denedim, ayarları düşürüp denedim, Steam'den oyun dosyalarının bütünlüğünü doğruladım, GeForce Experience'nin ayarlarıyla denedim fakat olmadı. Oyunu 80-90 FPS oynuyorum bir anda 45-50 FPS'e düşüyor. Oyun SSD'de kurulu. Görev Yöneticisi'nden baktığımda GPU'nun 10%-i kullanılıyor. CPU'yu performans moduna almadım, çok ısınıyor.
CPU ısındığından olabilir, soğutmanın yeterli olduğundan emin misiniz?

O zaman o mod eskiden fps‘inizi yükseltiyor olabilir. Tekrar yükleme şansınız varsa o moddan mı kaynaklanıyor diye bir bakmanız iyi olur.

Tamam. Deneyeceğim.

O zaman o mod eskiden fps‘inizi yükseltiyor olabilir. Tekrar yükleme şansınız varsa o moddan mı kaynaklanıyor diye bir bakmanız iyi olur.
Galiba sorun çözüldü, fakat şimdi de 60-70 FPS almama rağmen oyunda akıcılık kalmadı. Kasıyormuş gibi gözüküyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı