GTX 1660S sistemde oyunlarda FPS düşüyor

Keptın

Hectopat
RAM
2x8 GB RAM 3200 MHz.
Ekran kartı
GTX 1660 Super.
İşlemci
Ryzen 5 1500X.
Isı değerlerim 50-60 dereceyi geçmiyor. İşlemci kullanımı %30, ekran kartı %50 maksimum. FurMark, OCCT, mem86, Crystal mark değerlerim normal. NVIDIA ayarlarım ve Windows ayarlarım maksimum performans ayarlı. Bilgisayarın bakımı yeni yapıldı. Örneğin LoL gibi sistem istemeyen oyunda dahi 100-120 FPS alıyorum. V-Sync, G-Sync vs. kapalı. Ekran kartı ve işlemcim tam performans da çalışmıyor.

Ne yapabilirim? Yardımınız için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Isı değerlerim 50-60 dereceyi geçmiyor. İşlemci kullanımı %30, ekran kartı %50 maksimum. FurMark, OCCT, mem86, Crystal mark değerlerim normal. NVIDIA ayarlarım ve Windows ayarlarım maksimum performans ayarlı. Bilgisayarın bakımı yeni yapıldı. Örneğin LoL gibi sistem istemeyen oyunda dahi 100-120 FPS alıyorum. V-Sync, G-Sync vs. kapalı. Ekran kartı ve işlemcim tam performans da çalışmıyor.

Hocam yorulmuyordur pc.

Dostum grafik kalitesi düşdükçe işlemciye binen yük artar. İşlemcinde güçlü değilse darbogaz sorunu yaşarsın.
NVIDIA ayarların dahi Max performans ayarlarını yükselt oyun içi ayarlarını yükselt öyle test et.

LoL gibi bir oyunda sistem tam performans ile çalışmaz. Eski oyun motoru kullanan LoL gibi bir oyun için iyi değerler bunlar. AAA oyunlarda ekran kartı kullanımına bakman lazım.

Dostum grafik kalitesi düşdükçe işlemciye binen yük artar. İşlemcinde güçlü değilse darbogaz sorunu yaşarsın.
NVIDIA ayarların dahi Max performans ayarlarını yükselt oyun içi ayarlarını yükselt öyle test et.

Max ayarlarda yine aynı.
Biliyorum bu oyunlarda %100 kullanım beklemiyorum ama en azından 144 üstü alayımki 144Hz olduğu için hissediyorum drop.

up

Yeni konular

Geri
Yukarı