GTX 1660S sistemde Warzone düşük GPU kullanım değerleri

İşletim sistemi
Windows 10
Merhaba arkadaşlar.

Warzone oynarken yüksek ayarlarda düşük FPS ve düşük GPU kullanımı ile karşılaştım, oyun arayüzünde geçişler yaparken de donmalar yaşıyorum. Ekran kartı sürücülerini kontrol ettigimde son sürümü kullandıgımı belirtiyor ve sürüm 460.89. Bilgisayrımı dün teslim aldım, sizce sorun nedir?

Sistemim şu şekilde;

Ryzen 3 3100.
Zotac GTX 1660 Super Twin.
Gigabyte A320M-H.
GeIL 8 GB Evo Spear 3200 MHz.
GeIL 512 GB zenith r3.
High Power 500W HPQ-500ST-H12.

Bu sistemle Ultra ayarlarda yüksek FPS almam gerek miyor mu? Ben acaba grafik ayarlarında bir yanlışlık mı yapmış olabilirim?
RAM yetersiz, bu tip bir oyuncu bilgisayarı için 16 GB RAM her zaman daha iyidir, Dual Channel olmasıda FPS'e FPS katar.

Dual Channel yapacagım fakat o işi birkaç hafta sonra halledecegim. Ben RAM kaynaklı oldugunu düşünmüyorum, GPU kullanımının zaman zaman %4'e kadar düşmesi normal mi? Bu arada oyun bittikten sonra yeni fark ettim, GeForce Experience benim oyun kayıtlarımı gösteriyor. Sorun kaydetme ile ilgili olabilir mi?
1920X1080 çözürnülükte oynuyorum ayrıca grafik ayarlarını GeForce Experience ile optimize ettim fakat yine aynı sorunlar ile karşılaşıyorum.
Kaç FPS alıyorsunuz?

Zaten Ultra'da diyor keşke yazılanları okusan...
Çok degişken, tavanda yapıyor, dipte yapıyor.

Dual Channel yapacagım fakat o işi birkaç hafta sonra halledecegim. Ben RAM kaynaklı oldugunu düşünmüyorum, GPU kullanımının zaman zaman %4'e kadar düşmesi normal mi? Bu arada oyun bittikten sonra yeni fark ettim, GeForce Experience benim oyun kayıtlarımı gösteriyor. Sorun kaydetme ile ilgili olabilir mi?
1920X1080 çözürnülükte oynuyorum ayrıca grafik ayarlarını GeForce Experience ile optimize ettim fakat yine aynı sorunlar ile karşılaşıyorum.

Çok degişken, tavanda yapıyor, dipte yapıyor.
RAM kaynaklı, Dual Kit 16 GB yaparsan göreceksin.

Dual Channel.
YouTube'den videlora bakıyorum kimse de böyle bir problem yok herkesin GPU kullanımı %95 ve üstlerinde.
@Recep Baltaş Yok mu bir çözümü bunu yapmadığım şey kalmadı format, eski driver yükleme ama yok aynı ekran kartı işlemcisi olanların videosunu izledim GPU kullanımı % 95 altına düşmüyor benim % 60'larda.
SSD 240 GB ve şu an 35 GB yer var SSD'den yapma olasığı yoktur değil mi?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı