GTX 560 Sistem Görüntü Bozulması ve Kapanma Sorunu

Nenya

Hectopat
Daha fazla  
ASUS'un GTX 560 modeline sahibim. Bu aralarda ekran kartı ile ilgili sorun yaşıyorum. Sorunum ise herhangi bir oyuna girince (ör: Dota2) ekranda aniden bir sürü küçük küçük sarımsı yeşilimsi karecikler oluşuyor, ekranda renkler değişiyor. Fakat bazıları mesela mavi aynı olarak duruyor, bundan sonra donuyor PC ekran kartını bundan düzeltmeye çalışırken. Bazen 1-2 defa yeniden başlatıyor bazen de düzeliyor ama haliyle oyunu kapatıp açmam gerekiyor. Bu olay sadece oyundayken de başıma gelmiyor, PC açılırken Windows yazısında bile olabiliyor. Bazen de internette dolaşırken ama sık sık olduğunu söyleyebilirim. Bir de bu hatadan sonra eğer ki yeniden başlatmadan kurtulursa ''Görüntü Sürücüsü Yanıt Vermeyi Kesti ve Bu Durumdan Kurtuldu'' hatasını veriyor. Bazen de vermiyor, kafasına göre takılıyor anlayacağınız. Her şey Nvidia'nın 372.70 driverini yükledikten sonra olduğunu zannediyordum fakat onu silip 355.98-362.00 driverlarını da yükledim ve sorunun çözümüne ulaşamadım. Buradan da anlaşıldığı üzere sorunun driverda olduğunu zannetmiyorum. Güç kaynağım 300W ve markasını bilmiyorum, normalde nerede konu açsam yetersiz diyorlar fakat ben bu ekran kartını 2013'ten beri kullanıyorum, ilk defa sorun yaşıyorum. Bu arada belirtmek gerekirse bu sorunu yaşamadan önce elektrikler aniden gidip gelmedi. Isıdan olacağını düşünüp ekran kartını güzelce temizledim, kasa açık bir şekilde taşınabilir klimayı ona tuttum ve hava verdim yine aynı hatayı aldım. Derece olarak bahsetmek gerekirse MSI Afterburner v4.2.0'dan bakıyorum boşta 34 derece. MSI Kombustor 3'ü açtığımda Stres Teste sokuyorum ve bazen 72 derecede, bazense 62, bazen 40 derecede oluyor bu hata.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı