GTX 560 Ti overclock

maewj

Femtopat
Merhaba. GTX 560 Ti'yı kullanıyorum çok ufak bir overclock denemesi yapmıştım.
Stock değerleri;
Core clock(MHz): 822.
Memory clock(MHz): 2004.

Benim yaptığım değerler ise şunlar;
Core clock(MHz): 900.
Memory clock(MHz): 2110.

Bu değerlerde bir süre kullandıktan sonra oyun denemesine geçtim ve oyun denemesinde FPS droplarını FPS düşüşlerini yaşadım. Tekrar stock haline çektiğimde ise hala devam ediyordu. Kartımın yandığından korkuyorum. Bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

Yandığını düşünmüyorum açıkcası biraz dinlendirip denemeni öneririm.

Ekran kartları aşırı o.c de ekran kilitleyip kendilerini kapatıyorlar yaşadığım için söylüyorum fakat memoru MHz'ı ben hiç yükseltmiyordum onu olduğu gibi bıraksaymışsın keşke. Ayrıca arkadaşın dediği gibi performans artışı olmaz dı. Kartı çıkartıp sağına soluna bir bakmanı öneririm çatlayan patlayan kararan bir yeri var mı diye. Muhtemelen yoktur da.
FPS konusunda o.c attığın programı silmeyi deneyebilirsin.

Ekran kartları aşırı o.c de ekran kilitleyip kendilerini kapatıyorlar yaşadığım için söylüyorum fakat memoru MHz'ı ben hiç yükseltmiyordum onu olduğu gibi bıraksaymışsın keşke. Ayrıca arkadaşın dediği gibi performans artışı olmaz dı. Kartı çıkartıp sağına soluna bir bakmanı öneririm çatlayan patlayan kararan bir yeri var mı diye. Muhtemelen yoktur da.
FPS konusunda o.c attığın programı silmeyi deneyebilirsin.
hocam ilk programı sildim sonra kartı çıkartıp bakıp temizleyip tekrar taktım her şey düzeldi çok teşekkür ederim. Bir de son sorum MSI Afterburner programını kullanıyordum tekrar yüklesem bi problem oluşur mu veya başka bi program önerir misin ?

MSI Afterburner gayet kullanışlı ve sorun çıkartmaz fakat kartın ASUS'a ait ise GPU Tweak II öneririm ben onu kullanıyorum daha net sonuç verdiğini kendim gördüm.
Sorunun çözülmesine sevindim bu arada. İyi oyunlar

Yeni konular

Geri
Yukarı