GTX 660 ekran kartının 100 dereceye gelmesi

Mnour3593

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Acer Nitro 5 AN515-58-51B4 NH.QLZEY.002
Intel i5-12500H | Nvidia RTX 4050 6GB 140W | 1x8 DDR5 4800MHz | 512GB NVMe SSD
SteelSeries Prime Gaming Mouse | Tt eSPORTS MEKA PRO Cherry Brown Klavye | XPG Precog S Kulaklık
Meslek
Öğrenci
Dün yeni bilgisayar aldım. Her türlü testlerini yaptım (CPU burner, FurMark ve HWiNFO64) ve hiç sorunu yoktu. Eve döndüm Windows 10 kurdum birkaç crack uygulama yükledim. Oyuna girdim ne göreyim 100 derece hemenm kapattım. Söktüm geri taktım düzeldi. FurMark ile 69 dereceyi hiç gemiyordu. Oyun yükledim kapattım bu sabah açtım hiç sorunu yoktu yine. Kapatıp başka işle uğraştım açtım oyuna girdim gene 100 derece acaba sebebi nedir, ne yapabilirim?

Bilgisayarın özellikleri;
i5 2500 4C 4t 3.30GHz (Boost 3.70GHz) 1155 soket.
Turbox mini-ITX (tam modeli bilmiyorum)
ASUS DirectCU II GTX 660-DC2o-2gd5 2 GB.
4 GB Kingston + 4 GB Micron DDR3 RAM.
320GB WD Blue HDD.

Ekran kartının yaşını düşündüğümüzde, üzerindeki termal macunun beton kıvamına gelmiş olduğunu ve işlevini yitirdiğini tahmin etmek hiç de zor değil. Termal macun değişimi yapın.
Yük altında 69 dereceyi bile geçmiyordu şimdi niye öyle oldu?

Yük altında 69 dereceyi bile geçmiyordu şimdi niye öyle oldu?

FurMark testi yaparken space basıp ekrana o değişik cismi getirdiniz değil mi?

Furmark-ile-GPUnuzu-Stres-Testi-Nasil-Yaparsiniz.jpg

Termal macununu yenileyin hiç yenilenmemişse taş gibi olmuştur o. Ayrıca kasanız dandik Turbox kasa hava akışı kötüdür onun.

Termal macununu yenileyin hiç yenilenmemişse taş gibi olmuştur o. Ayrıca kasanız dandik Turbox kasa hava akışı kötüdür onun.
Kasa Turbox değil anakart Turbox kasada sorun yok.
İstanbul çevresindeysen gelip alayim buradaki bilgisayarcıda termal macun kalmamış.
FurMark testi yaparken space basıp ekrana o değişik cismi getirdiniz değil mi?

Hayur yanda Msi Afterburner açtım ve ısıyı takip ettim.

Yeni konular

Geri
Yukarı