GTX 660 Ti Detayları Belli Oldu

Ömer Gündüz

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
NVidia'nın Ağustos ayında satışa sunacağı orta/üst seviye ekran kartının detayları belli oldu.

-28nm GK104 Kepler mimarisi

-1344 CUDA çekirdekli

-915 Mhz çekirdek hızı (GPU Boost ile 980 Mhz)

-2 GB GDDR5 Bellekli, 192 Bit veriyolu (6.00 Ghz)

Değerler GTX 670'den pek farklı olmadığını aynı GTX 680 ve 670 arasındaki gibi ufak seyreltmeler olduğunu gösteriyor. Bakalım fiyat/performans konusunda rakibi HD 7850/7870 karşısında nasıl bir tablo çizecek...

Onu performans testleri gösterecek... AMAN SAKIN meraklanma! Senin kart hala canavar gibi....

2- sene Ultra'da daha sonra High'da gider. Çünkü teknoloji ve grafikler ilerliyor fakat, optimizasyonda iyileşiyor. Artık oyunlar düşük donanımlardada çalışabiliyor. Tek sorun yenilik... Milletimiz bakkal kurbanı olduğu için çok eski sistemlere sahibiz...

Şimdi bazı insanlar 192 bit diye almayacak. GB bitti, şimdi de Bit dönemi başlayacak.

İçinden geçirme bence. Bahse varım GTX 660 piyasaya çıkınca bu soru forumda yer alacak.

Kepler terimi uzay gezegenlerinden geliyor ne kadar enteresan Yakında Kuasar ve Süpernova isimlerinde GPU hesaplama mimarisi piyasaya çıkar

Ben GK107 mimarisini kullanıcak sanıyordum. 1.5GB GDDR5 bellek ile 192 bit zannediyordum. GTX 660 veya GTX 660 Ti çıksın alacağım. HD 6870 yetersiz kalmaya başladı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…