GTX 680 SLI için Corsair 400R Kasa Yeterli midir?

Emre Bulut

Hectopat
Arkadaşlar arkadaşım yurtdışından gelecek ve oradan bir sistem toplamak istiyor. ASUS GTX680 DCU II Top SLI yapmak istiyor. Ben dedim 400R kasalar güzel diye ancak 2 tane 680 sığar mı endişeleri var. Birde anakart, işlemci ve PSU önerisi istiyor.
Onun adına sorayım dedim. Fiyat çok problem değil dedi yurt dışından getireceği için ancak fiyat çokta uçmassa iyi olur önerilerinizi bekliyorum. Şunu da söyliyeyim benim anakartım Asus Maximus V Gene ve ekran kartım Asus GTX 680 TOP ana kartımın 2. PCI exp. yerini kapatıyor bunu da göz önünde bulundurarak yorum yaparsanız sevinirim.

Not: Bilgisayar sadece oyun için kullanılacak. Arkadaş OC yapmayacağı için K modeli önermeye pek gerek yok diye düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
GTX 680 SLI yapacağına GTX 690 almasını öner. Anakart olarak ASUS P8Z77-V Deluxe tercih edebilir veya ASUS ROG serisi anakart tercih edebilir.

690 mantıklı olabilir. SLI yapmaz ise benim anakartım olan Asus Maximus V Gene güzel bir tercih olabilir. Darboğaz yapmıyacak işlemci lazım oyun oynıyacağı için i5 mi tercih etmeli ? Bir de PSU olarak ne önerirsin? En az kaç W olmalı ?

Son düzenleyen: Moderatör:
GTX 690 için 750 800 Watt güç kaynağı almasını tavsiye ederim. İşlemci olarak ta i5 3570k işini görecektir.

Koleksiyon parçalarından hoşlanıyorsa Devil 13 HD7990 öneririm. Gerçi sınırlı sayıda üretilmişti kaldımı bilmiyorum ama çok güzel bi kart. 690 ile performans farkı yoksa iş görünüşe bakar, fiyatta sıkıntı olmadığı sürece benim görüşüm. :)

Benim sistemim var zaten bu da bir hayal değil. Arkadaşım yurdışından gelecek benden bir sistem önerisi istedi bende sizinle paylaştım. Hatta benimde ondan siparişlerim var. Yurdışında ucuz olduğu için anakart ve bir tane daha GTX680 Top modeli istiyeceğim böyle bir fırsatım var iken.

Not: Arkadaşım geldiğin de işlemci, anakart ve PSU satmayı planlıyorum.

Arkadaşını alışveriş yapacağı yerlerin linkini ver.
Linke bakarak sana sistem toplansın.
Birde alacağın ülkenin parasına göre limit verirs daha kolay olur.
Örneğin büçen 10.000 japon yeni.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı