GTX 750 Sistem GTA 5 Takılma Sorunu

FurkanTechno

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Video:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videodaki sisteme sahibim ve GTA 5 oynarken aynen orada ufak ufak takıldığı gibi bende de takılıyor oyun. Sebebi nedir ? Nasıl düzeltebilirim ? Yardımlarınızı bekliyorum.

Sistemim:
GTX 750
İ3 4130
MSI H81M-P33
Kingston Hyper-X (8+4) 12 GB RAM
Zalman ZM-500-LE PSU
Team XS3 120 GB SSD
WD 5000AAKX HDD 500 GB 7200 RPM (Oyun buraya kurulu.)

Son düzenleme:
Benim işlemcim amd x4 620 2.6 ghz (3.1) olmasına rağmen i3 ü; overclocklu halinde bile tam anlamıyla yakalayamaz. En fazla 4. nesil bir i3 e %70 75 yaklaşır. Ama ben steamden güncel oynadığım için oyun bayağı bir optimize edilmiş. En güncel hali gerçekten iyi. Birde altta belirttiğim ayarları yarısına %60 na kadar düşürün. Darboğaz kalkar diye tahmin ediyorum.
Screenshot_1.png

Benim işlemcim amd x4 620 2.6 ghz (3.1) olmasına rağmen i3 ü; overclocklu halinde bile tam anlamıyla yakalayamaz. En fazla 4. nesil bir i3 e %70 75 yaklaşır. Ama ben steamden güncel oynadığım için oyun bayağı bir optimize edilmiş. En güncel hali gerçekten iyi. Birde altta belirttiğim ayarları yarısına %60 na kadar düşürün. Darboğaz kalkar diye tahmin ediyorum.
Eki Görüntüle 143280
Düşürdüm fakat bi fayda etmedi.

Şunuda belirtmemde fayda var, GTA 5 oyununu açtığımda bilgisayarda baya bir kasılma oluyor. Diğer oyunlarda olmuyor. İ3 GTA 5 için yeterli değil diyenler var.

İşlemci zorlanıyor ama yetersiz gelmiyor ikisi farklı şeyler. İşlemci yetmese oyunu oynayamazsın drop olur. İşlemcş zorlanıyor sadece HDD kullanıyorsan geçişlerin yavaş ve takılmalı olmasından doğal bir durumda yoktur.

İşlemci ekran kartı ikiliniz güzel iyi dans eder bu ikili yalnız bi nokta var vede bundan eminim o işlemci gta5 gibi işlemciyi çok zorlıyan bi oyunda size limit koyuyor. Darboğaz söz konusu deil ama alabileceğin maksimum verimde bu demek ki. Bi incelemede i3 6100 ün bile bu takılamalara sebebiyet verdiğini görmüştüm. Şimdi beni topa tutmasın fanboylar ama durum böyle. İdare etmeye çalışın bence sistem değişimine gerek yok.

Bana kalırsa kesinlikle oyun güncel olmadığı için bu sıkıntılar. Dediğim gibi benim işlemcim de bile ummadık yüksek performans veriyor ama sizde sıkıntılı. Şu videoda dediğim daha net çıkıyor. Muhtemelen oyun orjinal olsa almanız gereken değerler bunlar.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı