GTX 750 Test sırasında 90 derece oldu

Kendook

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selam, bugün ikinci el GTX 750 almaya gittim, FurMark testi yapıtığımda 3 4 dakika sonra ekran kartı 90 derece üzerine çıktı. Bekledim belki sabitlenir diye ama 95'e kadar dayandı, bende testi durdurdum zarar örmesin kart diye. Ama testi yaparken ekranda karıncalanma, bozulma vs olmadı. Sadece sıcaklık aşırı yükseldi. Sizce bu ekran kartına termal macun bakımı yapsam, sıcaklık düzelir mi? Yoksa başka bir sorunu var mıdır? Alayim mi bu kartı? 690 TL idi fiyatı da.

Önceden termal bakım yapılmış mı yapılmış ise büyük ihtimalle ısınma problemi olabilir ya da kötü termal macun.

Daha önce yapılmamış sanırım, 'ben kullandığımda bir sorun yoktu, CS:GO oynamak için kullandım, daha sonra PUBG'de kasma yapınca değiştirmek zorunda kaldım, boşta duruyordu' dedi.

Kartı daha almadım hocam, sıcaklık değerleri fazla olduğu için bıraktım, ama almak mantıklı ise tavsiye ederseniz almayı düşünüyorum.

İdarelik olarak alınabilir bir kart ama YouTube'da falan hangi oyunlarda ne kadar FPS veriyor diye benchmark testlerine bakman lazım furmark testlerinde o sıcaklıklara çıkmasının sebebi kartı %115 kapasite ile çalıştırmasıdır yani overclock, tahminimce oyunlarda 80 derece üzerine çıkmaz ama yine de undervolt, temizlik yaparsan ve kasanın hava akışı da iyiyse 70 derecelere kadar düşürebilirsin oyunlarda. Fiyatı uygun bence yapabilirsen biraz daha indirmeye çalış fiyatı yoksa başkaları kapar .

Geri
Yukarı