GTX 750 Ti HDMI 144 Hz verir mi?

Bütçe
5000 TL

wh1tec

Yoctopat
Daha fazla  
Monitör
ASUS VG248QG
Yakın zamanda eski VGA girişli monitörümün bozulması ile birlikte yeni monitör arayışı içindeyim bütçe (Max 5000 TL) PC de genelde FPS oyunları (CS, Valorant) oynuyorum dizi film izlemiyorum.
Kasamı şu anda yenilemeyeceğim, o yüzden ekran kartı olarak şu anda MSI GTX 750 Ti 2 GB kullanıyorum buraya ekran kartımın linkini de koydum.

Ekran kartımda (GTX 750 Ti) 3 çıkış var;
1- VGA.
2- HDMI.
3- Dual link DVI-D

Şu anda monitör olarak ASUS VG248QG 165 Hz 0.5ms (TN panel) bu monitörü almayı düşünüyorum. (Dual link DVI-D girişi de var.)

Bir takım sorularım var yardım eder misiniz?

1- Belirttiğim monitörü alırsam HDMI ile 144 Hz alabilir miyim?
2 - belirttiğim monitörü alırsam Dual link DVI-D kablosu ile 144 Hz alabilirim kaliteli 144 Hz veren Dual link DVI-D kablosu önerebilir misiniz?
3- ASUS VG248QG monitoründe genel bir sorun duydunuz mu kullanan var mı?
4- 5000 TL bütçeye başka alternatif monitör önerebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
O kart 144 Hz verir ama oyunlarda o kartla 144 FPS alamayacağın için 144 Hz'nin bir anlamı kalmaz görüntün akıcı olmaz.

Yakın zamanda eski VGA girişli monitörümün bozulması ile birlikte yeni monitör arayışı içindeyim bütçe (Max 5000 TL) PC de genelde FPS oyunları (CS, Valorant) oynuyorum dizi film izlemiyorum.
Kasamı şu anda yenilemeyeceğim, o yüzden ekran kartı olarak şu anda MSI GTX 750 Ti 2 GB kullanıyorum buraya ekran kartımın linkini de koydum.

Ekran kartımda (GTX 750 Ti) 3 çıkış var;
1- VGA.
2- HDMI.
3- Dual link DVI-D

Şu anda monitör olarak ASUS VG248QG 165 Hz 0.5ms (TN panel) bu monitörü almayı düşünüyorum. (Dual link DVI-D girişi de var.)

Bir takım sorularım var yardım eder misiniz?

1- Belirttiğim monitörü alırsam HDMI ile 144 Hz alabilir miyim?
2 - belirttiğim monitörü alırsam Dual link DVI-D kablosu ile 144 Hz alabilirim kaliteli 144 Hz veren Dual link DVI-D kablosu önerebilir misiniz?
3- ASUS VG248QG monitoründe genel bir sorun duydunuz mu kullanan var mı?
4- 5000 TL bütçeye başka alternatif monitör önerebilir misiniz?
O kartla oyunlarda 144hz alamazsınız ama ilerde ekran kartı değiştirirm derseniz 144hz bir monitör alınır.

Monitör alacaksanız da bunu alın.

O kart 144 Hz verir ama oyunlarda o kartla 144 FPS alamayacağın için 144 Hz'nin bir anlamı kalmaz görüntün akıcı olmaz.
Benim oynadıgim oyunlarda 144 fps ten fazla alıyorum. 144 hz verirse sorun olmaz.

O kartla oyunlarda 144hz alamazsınız ama ilerde ekran kartı değiştirirm derseniz 144hz bir monitör alınır.

Monitör alacaksanız da bunu alın.
İleride kartı değişeceğim ama şuanda bu kartla en fazla kaç hz alırım siz biliyor musunuz ?

Önerdiğiniz monitörü inceleyeceğim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı