GTX 750 Ti Oyun Sistemi

İş sadece biti, piresi ile bitmiyor maalesef. Bu yoruma göre 896 Bit olan GTX 295 en iyi kartlardan biri demek oluyor. GTX 780 384 Bit, GTX 980 256 Bit fakat GTX 980 daha performanslı bir kart.

NVIDIA diyor ki GTX 970 ve 980'de 256 Bit bırakmamızın sebebi mimariyi geliştirmemiz. NVIDIA karttaki sıkıştırma teknolojisini daha da geliştirdiğini söylüyor. Bu sebeple sadece Bit değerine bakılmaz. Bu olay şeye benziyor. 384 tane işçin var, bu işçilerin her biri günde 1 adet koltuk üretiyor diyelim. Yani bu işçiler 1 günde toplamda 384 adet üretmiş olur. Diğer fabrikada ise 256 adet işçi var. Bu işçiler ise günde 1.5 koltuk üretiyor desek 1 günde toplamda 384 adet üretmiş olur. Daha üstüne çıkarsa da 256 işçi ile 384 işçili fabrikadan daha fazla üretmiş olur. Bit olayı da buna benziyor.
Doğru diyorsunuz ama ben sadece bit konusunda değerlendirmedim kartı. Nvidia'nın yeni mimarisi olabilir ama 650Ti Boost 750Ti'dan biraz daha yüksek performanslı olduğunu gösteriyor.

Doğru diyorsunuz ama ben sadece bit konusunda değerlendirmedim kartı. Nvidia'nın yeni mimarisi olabilir ama 650Ti Boost 750Ti'dan biraz daha yüksek performanslı olduğunu gösteriyor.

Birkaç FPS fark için GTX 9xx çıkmış bir zamanda 6xx serisi kart alınmaz. Ayrıca 750 Ti Maxwell GPU'ya sahip. Yani NVIDIA'nın GTX 970 ve 980'de de kullandığı son mimari. Konuyu açan arkadaşa da GTX 750 Ti öneriyorum.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı