Çözüldü GTX 750 TI sistem ötme sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, dışarıdan eve geldiğimde kasanın kısa kısa öttüğünü fark ettim bip bip bip bip diye. Biraz araştırdım Google'dan ve bir kaç yerde bulduğum ötme sayısına göre arıza hataları yazıyor. Bilgisayar 6 aydır oynadığım Silkroad'dan dolayı sürekli açık kalıyor bundan dolayı power'dan olduğunu düşünüyorum ötmenin. Saydığımda 21 - 25 - 30 ayrı ayrı bu sayılarda öttü bazende 3 kez 5 kez ötüp bıraktı 1 yılı geçti temizlemedim hiç kasayı tozlanma da oldukça fazla. Ötmelerin hepsi kısa kısa. Tozlanmadan dolayı öteceğini okudum. Bir kaç yerden de sizce neden dolayı olabilir kısa yoldan nasıl çözebilirim ? Bu yazıyı yazarken kısa kısa 4 kez ve 3 kez ve 20+ öttü.
ECS P67H2 - A3 Anakart, i5 2500k İşlemci, Asus Strix OC GTX 750 Ti Ekran Kartı, Kingston 4 x 2 GB 1333 MHz RAM, Cbox Gamemaster G700 Kasa, Asus VG248QE Monitör, Asus X550JK XO012D 8 GB RAM, Logitech Z506 5+1, Logitech G105, Everest Gx8 Guns.

Merhaba arkadaşlar, sorunumu çözdüm ve çözüm şeklim :

İlk olarak ekran kartını söküp bios pilini çıkarıp taktım yine ötmeye devam etti bu kez ramleri söküp içini hava tutarak temizledim ve taktım ve 3. gün bugün ötme sorunu yok düzenli çalışıyor herşey.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı