GTX 750 Ti Valorant FPS düşüşü

dbuee

Hectopat
Daha fazla  
Oyun kapalı betadayken 200 FPS civarı alıyordum. Oyun çıktı 100 civarı almaya başladım. Aynısını yaşayan var mı ve nasıl çözebilirim?
i5 2320.
12 GB RAM.
GTX 750 Ti.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarın eskisine göre daha fazla ısınıyor olabilir. Oyunda fazla eklenti olduğu için fazla ısındırıyor. Eğer fazla ısınıyorsa laptop ise soğutucu / termal macun, kasa ise termal macun iyi olur.

Kasa fakat sıcaklık değerlerine baktım 40 derece civarında. Bilmediğimden soruyorum 40 çok mu?

Bilgisayarın eskisine göre daha fazla ısınıyor olabilir. Oyunda fazla eklenti olduğu için fazla ısındırıyor. Eğer fazla ısınıyorsa laptop ise soğutucu / termal macun, kasa ise termal macun iyi olur.

Kasa fakat sıcaklık değerlerine baktım 40 derece civarında. Bilmediğimden soruyorum 40 çok mu?

Valorant betadayken bilgisayarının kullandığı CPU değeri Valorant herkese açık bir şekilde çıktıktan sonraki CPU değerinden azdır yani az olması daha iyi performansa eşittir fakat Valorant herkese açık bir şekilde çıktıktan sonra CPU değerin yükselmiş olabilir. Yeni skinler ve yeni karakterler gibi pluginler geldiği için kasmalara sebep olabilir. Diyelim betadayken CPU'yu 40 kullanıyorsa açık betada 80-90 kullaniyor olabilir bunun açıklaması:
Betadan sonra programlar ve oyunlar yüklediysen CPU kullanımı artmış olabilir. Bilgisayarın Valorant'a daha az performans veriyor olabilir. Kullanmadığın programlar ve dosyalarını silip virüs taraması yaparsan belki düzelebilir.

Çok teşekkür ederim deneyeceğim bir de normal olmayan bir durum var oyunda grafikleri yükseltip alçaltmam FPS'e etki etmiyor en düşük grafiktete ortalama 100 yüksek grafiktete 100 bunun değismesi gerekmiyor mu? Tekrar teşekkürler.

Vsync açıksa kapat,driverlarını güncelle,max fps'i sınırsız yap olmazsa .cfg dosyasını kurcala herhangi gözüne çarpan birşey varsa düzelt yada valorant için fps yükseltici .cfgler ara

Yeni konular

Geri
Yukarı