GTX 750 Ti Ve Ryzen 5 3600 Uyumluluğu

Ufuk Pehlivan

Hectopat
Yeni PC almaya karar verdim, eski PC'den kalma ekran kartım GTX750 Ti ileride upgrade ederim diye düşünüyorum. Bu parçalar birbirine uyumlu mudur? Ve düzgün FPS alabilir miyim? Monitör 1366X768 RAM 3600MHz çalışır mı? Kasa önerinizi alabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem uyumlu. Anakart kısmında Gigabyte B450M S2H tercih edin. VRM'leri daha iyi.
Umarım o kasayı PSU ile almayacaksınızdır. Kasa iyi ama PSU değil, benim kullandığıma bakmayın :).

Şu PSU alınabilir;
Bütçe yetmez ise;
İleri de ihtiyacınız olur diye yüksek tuttum.

RAM'e gelirsem sanki 3200MHz CL 16 daha iyi olur ama sizinki de alınabilir.

Her şeyden önce PSU'yu sakın o GameTech'den falan almayın. Öyle bir sistemi gidip de çöp parçasına emanet etmeyin. Hatta kasayı da değişmeniz iyi olur. Aşırı dandik ikisi de.

Evet XMP ile RAM'ler 3600'de çalışır.

Evet düzgün FPS alabilirsiniz. (GTX 750 TI ile alabilirsiniz. Ekran kartınızı upgrade edince monitörünüzü de 1080P monitör ile değişmeniz gerekir. Yoksa 768P'de darboğaz yaşayabilirsiniz.)

Evet parçalar uyumlu.

768 çözünürlükte 750 ti seçmek mantıksız oldu desem yalan olur. Ekran çözünürlüğü düşük olduğu için tüm oyunlarda doğal olarak daha fazla FPS alabilirsin. İleride değiştirirsin tabiiki.

PSU olarak bu olabilir mi?

Hayır sakın. Cooler Master MWE serisi, Corsair VS serisi, High Power Eco serisi, FSP Hydro veya Sharkoon SHP650 alınır. Haricinde almayınız.

Aman aman uzak durun Rampage'den de. Eşekten inip eşeğe bindiniz az önce. Ne değişti? :)

Yukarıdaki arkadaşın dediği modelleri alabilirsiniz. Özellikle Cooler Master MWE V2 ve Corsair VS (2018) almanızı tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı