GTX 750 Ti vs HD 7790

Dark Gamer

Hectopat
Makaleler
5
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Öncelikle herkese selam. Başınızı ağrıttım biliyorum. En geç 3 hafta içinde bu ekran kartlardan birini alacağım. PSU'm 300W. HD 7790'nın yanında Xigmatek Tauro +80 500W PSU mu alayım yoksa sadece GTX 750 Ti mi alayım? Grafik hastası değilim oyunlarda akıcı bir şekilde oynamak istiyorum.Beni 2 sene idare etse yeter. Sistemim :

İntel Pentium Dual-Core 2.70 GHz E5400
Foxconn G31MXP
4 GB Elixir 800 MHz DDR2 RAM

7790'nın teknik özellikleri daha iyi görünüyor. Yalnız gidipte vatanbilgisayarda satılan 286TL'lik 7790'ı alma çünkü onun ramleri 1GB. Oyundaki grafik ayarlarıyla oynadığında bazı oyunlar 1GB'dan fazla ram kullanıyor. Ben bunu Maxpayne 3 oyununda gördüm, 1GB Ram yetmiyor. 7790 alacaksan şu 7790'ı almanı öneririm.

TeknoBiyotik: Sapphire ATI HD7790 2GB DDR5 OC Lite Hdmi PCI Ekspres Ekran Kartı (11210-03-20G) - Ekran Kartı - PC Bileşenleri

GTX 750Ti ise güç tüketimi çok az. Eğer güç kaynağın gerçek 300Watt ise muhtemelen yetecektir. Ayrıca az güç tüketmesine rağmen 1920x1080 çözünürlükte oyunları iyi derecede açıp oynatıyor. Ekran çözünürlüğün FullHD değilse bu kart fazlasıyla yetecektir.

NVIDIA GeForce GTX 750 Ti | techPowerUp GPU Database
AMD Radeon HD 7790 | techPowerUp GPU Database

E5400 gayet iyi bir işlemci, sorun yaşanmayacaktır. Ayrıca yine ekran kartında GB miktarına bakan birisi çıktı. Sakın o ekran kartını alma arkadaşım.

Toplam bütçeni söyler misin?

E5400 gayet iyi bir işlemci, sorun yaşanmayacaktır. Ayrıca yine ekran kartında GB miktarına bakan birisi çıktı. Sakın o ekran kartını alma arkadaşım.

Toplam bütçeni söyler misin?

O zaman sana şöyle bir video ile açıklayayım. Aşağıya video'sunu ekledim. Benim ekran kartımda 1GB yani 1024MB GDDR5 Ram var. Aşağıdaki görüntüleri dikkatlice incelersen bazı ayarları oynadığımda 1024MB Ram'i aştığımı ve oyunda değişiklik yapamadığımı görürsün.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı