GTX 760 OC Sonrası Hatalar

Bovver1983

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. GTX 760 RoG Striker Platinuim ekran kartıma, yabancı sitelerden bakarak OC yaptım.
  • Core Voltaj MAX(+12)
  • Power Limit MAX(145)
  • Core Clock(+140)
  • Memory Clock(+200)
Şeklinde bir OC yaptım. CS'ye girmeye çalıştım, oyun zar zor açıldı ve takıldı. Görev Yöneticisi'nden kapattım. Sonra PUBG'yi açmayı denedim, hata verdi. Daha sonra Voltaj'ı maksimum yaptığım için sorunun bundan kaynaklanacağını düşündüm ve Voltaj'ı +12'den +2'ye indirip, bu seferde FIFA 18'e girdim. Gayet yüksek FPS aldım ama PUBG ve CS:GO'ya girmeye çalıştığımda tekrardan hata verdi. Bilgisayarı kapatıp açtım. OC'siz bir biçimde CS:GO'yu açmayı denedim, oyun açıldı düzgün biçimde ve 120-140 FPS arası oynanabiliyor fakat geçiş ekranlarında takılmalar oldu birkaç kez. Bir de oyun açılırkenki geçiş ekranında, ekran bir anda mor renk olup tekrar düzeldi. Sizce geçici bir şey midir yoksa ekran kartına kalıcı hasar vermiş olabilir miyim? Verdiysem de bu nedir ve nasıl düzelir? Bu arada ekran kartımın boştaki sıcaklık değeri 37 derece. Cevaplarınız bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı belleği Elpida ise %1 O.C bile yemiyor. Hynix yada Samsung bellekler bu konuda daha başarılı. Belleklere yapılan O.C'yi geri alırsanız, saat hızı ile O.C işlemine ısıların el verdiği sürece devam edebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı