GTX 770 'de DXGI_ERROR_DEVICE_REMOVED Hatası

Başka bilgisayarda deneme şansım yok. Bakalım bir çözüm üreteceğiz. Ben açıkçası kartı garantiye yollayıp, onlar baksın istiyorum. Zaten oyun oynayamıyorum, HD 4600 yeter bence kart geri gelene kadar.

DXGI_ERROR (Windows)

Bu linkte,

DXGI_ERROR_DEVICE_HUNG: The application's device failed due to badly formed commands sent by the application. This is an design-time issue that should be investigated and fixed.
DXGI_ERROR_DEVICE_REMOVED: The video card has been physically removed from the system, or a driver upgrade for the video card has occurred. The application should destroy and recreate the device. For help debugging the problem, callID3D10Device::GetDeviceRemovedReason.
0x887A0005

[TBODY] [/TBODY]
olarak açıklanmış. Özellikle, DXGI_ERROR_DEVICE_REMOVED , kısmında yazan açıklamada, ekran kartı fiziksel olarak sistemden ayrıldı diye açıklamışlar. Yani sistem, ekran kartı ile sistem arasındaki iletişim anlık olarak kesiliyor. Acaba bunun kaynağı anakart mıdır? Yoksa ekran kartı mıdır?

Anlamanın tek yolu, anakartın düzgün çalıştığını bildiğimiz bir sistem, yada sağlam çalıştığı bilinen bir ekran kartı gerekli. Ne yazıkki bunu test etmem imkansız. Çünkü ikiside yok elimde. Sizce hangi yoldan gideyim. Ekran kartı daha mantıklı geliyor. Tüm sistemi dağıtmak daha saçma birşey.
[TBODY] [/TBODY]

Arkadaşlar ekran kartını, perşembe günü garantiye yolladım, idareten arkadaştan ASUS HD 6870 aldım. Aldığım hataların hiçbirini almıyorum. Ama adım gibi eminim ki, ekran kartını hiçbirşeyi yok diye geri yollayacaklar. Çünkü, görünürde hiçbir sıkıntı yok. Yemin billah HD 6870, GTX 770'den daha çok keyif verdi. En azından sorunsuz oyun oynayabildim.

Demekki, yukarıdaki linkteki tespit doğruymuş. Device removed hatası, sanırım ki donanımsal bir problem. Umarım sorunumu çözerler. Gelişmeleri buradan yazarım.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı