GTX 770 siyah ekran

Manter250

Kilopat
Yer
Antalya/Merkez
Daha fazla  
Meslek
Bim BS
Öncelikle ufak olarak sistemimi yazmak istiyorum.
İşlemcim: Xeon 771 pin l5420.
Ekran kartı: Zotac GTX 770 AMP! Version.
8 GB DDR3 RAM.
G41mxe Foxconn anakart.
600W PSU.
Daha yazmadığım birkaç şey daha var.

Şimdi sorunuma gelecek olursak ben temiz bir lisanslı Windows 7 kullanıyorum. En son sürümde temiz bir şekilde kurulu bilgisayarımda sadece kurulu iki adet oyun var. Mesela oyunu açınca bir süre sonra ekran kartına yük biniyor bunu fanların sesinden anlıyorum zaten. Ama hemen ardından ekrandan görüntü gidiyor. Ve siyah ekran geliyor. Bu arada PC çalışmaya devam ediyor ama. Sürücü güncel PC tertemiz. Daha önce eski sistemimde olmuyordu ama nedense bunda oluyor. Acaba değerli insanların bana bir tavsiyesi var mıdır? Neden böyle olur? Ne yapmam gerekiyor? Normal kullanımda kullanmada sorun yok ama iş ekran kartına yük binince hemen siyah ekran.

Öncelikle ufak olarak sistemimi yazmak istiyorum.
İşlemcim: Xeon 771 pin l5420.
Ekran kartı: Zotac GTX 770 AMP! Version.
8 GB DDR3 RAM.
G41mxe Foxconn anakart.
600W PSU.
Daha yazmadığım birkaç şey daha var.

Şimdi sorunuma gelecek olursak ben temiz bir lisanslı Windows 7 kullanıyorum. En son sürümde temiz bir şekilde kurulu bilgisayarımda sadece kurulu iki adet oyun var. Mesela oyunu açınca bir süre sonra ekran kartına yük biniyor bunu fanların sesinden anlıyorum zaten. Ama hemen ardından ekrandan görüntü gidiyor. Ve siyah ekran geliyor. Bu arada PC çalışmaya devam ediyor ama. Sürücü güncel PC tertemiz. Daha önce eski sistemimde olmuyordu ama nedense bunda oluyor. Acaba değerli insanların bana bir tavsiyesi var mıdır? Neden böyle olur? Ne yapmam gerekiyor? Normal kullanımda kullanmada sorun yok ama iş ekran kartına yük binince hemen siyah ekran.

PSU modeli ne?

Stres testi yapmayı deneyebilir misiniz?
Şuan müsait değilim çalıştığım için fakat belki ekran kartı sıcaklığı yüksektir diye düşünüyorum tahminim o yönde
Stres testi yapmayı deneyebilir misiniz?
Hocam test yaptım boştayken 30 derece olan kart oyuna girdiğim zaman aniden 70 80 90 100 diye fırlıyor büyük ihtimal bundan ama sizce bunu neden yapar?Macununu mu değiştirme vakti geldimi sizce çünkü iki senedir dokunmadım macununa?
Cevap verebilecek biri yokmu acaba?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı