GTX 770M Sistem Oyun Açıldığında Ekranda Çizgiler Beliriyor

waGNaps

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, 2 gün öncesine kadar sorun yokken artık oyunları açtığımda çizgiler beliriyor. Fakat bilgisayarda oyun açmadıgım zaman gerek masaüstünde gerek YouTube'da vs. hiçbir sorun olmuyor sadece oyunları açtığımda böyle bir sorunla karşılaşıyorum. Test etmek için hatta path of exile adlı oyunu hem Onboard'dan çalıştırdım sorunsuz çalıştı bir de NVIDIA'dan çalıştırdım bu sefer çizgiler yine belirdi bunu her oyunda yapıyor. Kısaca harici ekran kartı devreye ne zaman girerse o andan itibaren bu sorunla karşılaşıyorum.

Toshiba qosmio X70A 13N ( gamebook)
i7 işlemci.
16 GB RAM.
GTX 770M 3GB 192Bit harici ekran kartı.

Benchmark Testinde'de aynı şekilde çizgiler çıkıyor.
Başka oyunlarda da çıkıyor.
Başka ekranda denedim sorun devam ediyor.
Driver'lar güncel.

Sorunun ekran kartından olduguna şüphem yok fakat benim size sorum eğer donanımdan anlayan varsa bu sorun ekran kartının üzerindeki hangi parçasından dolayı oluşur kesin olarak buna şu parça sebebiyet verir diyebilir misiniz?

Soruna ait video

Dosya Ekleri

• C23EAED4-ED81-42B8-B5F8-646F1091AF7E.jpeg
    C23EAED4-ED81-42B8-B5F8-646F1091AF7E.jpeg
    60,2 KB · Görüntüleme: 44
Son düzenleyen: Moderatör:
Chipset arızası. Standart bir sorun.
Şu an bilgisayarım bilgisayarcıda ama bana chip değişecek dediler 3 hafta oldu sordum gelen chip ile sorun çözülmemiş tekrar sipariş vermişler tekrar deneyecekler.
İstanbul anadolu yakasında oturuyorum bildiğiniz güvendiğiniz bir bilgisayarcı varsa tavsiyelere açığım

Şu an bilgisayarım bilgisayarcıda ama bana chip değişecek dediler 3 hafta oldu sordum gelen chip ile sorun çözülmemiş tekrar sipariş vermişler tekrar deneyecekler.
İstanbul anadolu yakasında oturuyorum bildiğiniz güvendiğiniz bir bilgisayarcı varsa tavsiyelere açığım
Çinden chipset getirttikleri için bazen çalışmıyor gelen chipsetler. Dolayısıyla yenisini beklemeleri gerekiyor.

Mycom Bilgisayar vardı bir ara uğramıştım temiz yapmışlardı işlerini. İstanbul ile çok bir alakam yok o yüzden öneri için onu verebilirim.

Valla teşekkür ederim biraz şüpheci yaklaşıyordum huzursuzdum bekleyelim bakalım sabredip görücez artık neticeyi
Benim anlamadıgım devamlı bu işi yapanların stokları olması gerekmiyor mu her defasında onu gönder yenisi sipariş et falan ellerinde bu tarz parçalardan olsa aslında hem iş hızlanır hem memnuniyet artar
Neyse çok teşekkür ederim yorumların için yapamazlarsa eğer önerdiğin yere muhakkak göz atıcam

Valla teşekkür ederim biraz şüpheci yaklaşıyordum huzursuzdum bekleyelim bakalım sabredip görücez artık neticeyi
Benim anlamadıgım devamlı bu işi yapanların stokları olması gerekmiyor mu her defasında onu gönder yenisi sipariş et falan ellerinde bu tarz parçalardan olsa aslında hem iş hızlanır hem memnuniyet artar
Neyse çok teşekkür ederim yorumların için yapamazlarsa eğer önerdiğin yere muhakkak göz atıcam
Stok bulundurmak güncel denebilecek revaçta ki kartlar için muhtemel bazı modeller stok oluyor tutuluyor ancak her kartın chipsetini stok tutmaları mümkün değil hem ekran kartlarının sayılarının hayli fazla olmasından hemde ülkemiz gibi bir yerde doları da göz önünde bulundurursanız hiç mümkün değil.

Rica ederim umarım kısa sürede yapılır.

Son durum: Tamire verdim yapamadılar. Bende bu haliyle oynamaya devam ettim ve sonunda pc ekran kartını görmemeye başladı. Onboard çalısıyor sadece o yüzden oyun devri bitti. Artık dizi film youtube oyun oynanmayan standart bir pc ye dönüştü. Oyun devri bitti :(

Geri
Yukarı