GTX 780 tam güçte çalışmıyor

Officer Majima

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Aerocool VX Plus 600
Xeon X3460
XFX AMD Radeon™ RX 580 GTS Black Edition 8GB
Kingston 2x4GB 1333 Mhz
ASUS DirectCU II OC GTX 780 ekran kartım bazı oyunlarda saat hızı ve kullanım 100 olmasına rağmen 140 watt gibi düşük güçlerde çalışıyor ve bu sebepten ötürü düşük FPS alıyorum. Örnek olarak Black Mesa ve Call of Duty Modern Warfare Remastered gibi oyunlarda güç çekmiyor ama diğer oyunlarda bu saat hızı ve kullanımda 200 wattı çok kolay bir şekilde geçiyor. Hatta ekran kartı 250 watt TDP'ye sahip olmasına rağmen eğer soğuksa kendiliğinden OC yapıp 250'yi de geçiyor.

Not: Ekran kartı ayarlarından yüksek güç modunu denedim olmadı.

Youtube üzerinden aynı oyunun bu kartla testlerine bakın fark var mı diye.

Youtube üzerinden aynı oyunun bu kartla testlerine bakın fark var mı diye.
Bazı oyunlarda verilen tdp nin tamamını çekmeyebilir bence sıkıntı yoktur. Ama dediğim gibi youtube üzerindeki testlerle karşılaştırın.

ASUS DirectCU II OC GTX 780 ekran kartım bazı oyunlarda saat hızı ve kullanım 100 olmasına rağmen 140 watt gibi düşük güçlerde çalışıyor ve bu sebepten ötürü düşük FPS alıyorum. Örnek olarak Black Mesa ve Call of Duty Modern Warfare Remastered gibi oyunlarda güç çekmiyor ama diğer oyunlarda bu saat hızı ve kullanımda 200 wattı çok kolay bir şekilde geçiyor. Hatta ekran kartı 250 watt TDP'ye sahip olmasına rağmen eğer soğuksa kendiliğinden OC yapıp 250'yi de geçiyor.

Not: Ekran kartı ayarlarından yüksek güç modunu denedim olmadı.

Bende GTX 1650 Ventus XS OCV1 Edition var. Aynı sorunu yaşıyordum. Korkma sorun ekran kartında değil oyunun optimizasyonunda.

Oyun kasıyordu zaten DirectX 9 olduğu için DXVK ile Vulkan yaptım sorun çözüldü ama böyle olması çok saçma değil mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı