GTX 860M GPU VDDC ve Pstate düşüklüğü

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Emrerdoganq

Hectopat
Daha fazla  
Yaklaşık 2-3 gündür laptopumdaki GPU (gtx 860m) core clock, memory clock ve VVDC ya da güç tüketimini sınırladı. Anlamadım nasıl oldu. Kapattığımda bir şey yoktu. Yeniden açtım ve boom olay bu. Ne yaptım ne ettiysem başaramadım. Kendini sınırladı. GPU güçteyken de böyle kullanım %0 ve vvdc 0.900 v. Olayı anlamış değilim. Neden sınırladı böyle GPU'yu ama bu forumda cevap alacağımı düşünüyorum. Size güveniyorum Technopatlar!

Ekran görüntüleri (kısıtlamalarla alakalı)

Ekran Görüntüsü (37).png
Gpu-Z.gif

Bazı masaüstü kullanan arkadaşlar psu kablolarını çıkarıp tekrar takarak çözmüşler. İyi de benim bunu laptop üzerinde nasıl yapmam lazım?

Kullanımda olmadığı zaman, o değerleri görmen normal. GPU kullanımda iken baktın mı? LOG TO FILE işaretleyip, oyun anındaki kayıtları incelemeni tavsiye ederim. Örnek olması açısından, küçük resim paylaşıyorum. Bende de aynı, oyuna girdiğimde değerler yükseliyor. (y)

Dosya Ekleri

• gpu.gif
    gpu.gif
    15,8 KB · Görüntüleme: 298
Hayır yükselmiyor işte sorun da bu ikinci resimde altta cs go açıktı zaten ama yine de aynı kalıyor hiçbir türlü artıramıyorum. İlk resimde de görüldüğü gibi pstate p8 çok düşürülmüş bir perf cap ve hep onda kaldı bir sürücü hatası mı bilmiyorum ama servis yolu gözüktü herhalde.

Bir de farkettiyseniz sizin util kısmı arada bir kapanmış yani yük altındaymış. Benimki hep idle (Boşta) perf cap'te kaldı.

@immortalizm Sizin laptopun markası, modeli nedir ya? Ben hâlâ bir çözüm bulamadım herhalde aile büyüklerini bekleyip servise göndermek zorundayım :/

Monster. Ama garip bir şey. Oyun oynarken performans kaybı yaşıyor musun?

Harbi yaşıyorum önceden sabit 60 fps olan oyun şuan 20 fps ya pstate'i tekrar nasıl 0'a alırım biliyor musun? @immortalizm

Sorun orada eminim artık yabancı forumlara da göz gezdiriyorum ama onlarda reset atınca pstate'i kendiliğinden 0'a almış kurtulmuşlar bende takılı kaldı :(

Daha demin bununla ilgili konu da açtım inşallah bilen çıkar da yardım eder of bıktım :/

Etiketlemekten zarar gelmez açtığım konuya etiketliyim bakayım bu arada sağol yardımın için.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı