GTX 950 boşta 50 derece

Lintos

Megapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
25
Yer
Colorado, Colorado Springs
Arkadaşlar ASUS Strix GTX 950 2G ekran kartına sahibim. Isısı boşta iken 50 dereceyi buluyor, genellikle 45-50 arası boşta. Oyun oynarken ise 70 derece sabitleniyor gibi oluyor. Açıkçası boşta olan ısı derecelerini biraz sorun ettim ben. Boşta bu kadar sıcaklık ve oyunda bu kadar sıcaklık normal mi anormal mi?

Bence normal. Boştaki o değerler karta herhangi bir zarar vermiyor zaten. Oyunlarda da 70 derece gayet normal bir değer.

60-65 dereceye kadar fanlarınız dönmüyor olmalı zaten. Diyorsanız ki dönsün ben bu dereceleri görmeyeyim, MSI Afterburner ile ayarlayabilirsiniz.

60 dereceye kadardı yanlış hatırlamıyorsam.
Evet 60'a kadar çıktığı oldu bir aralar, çalışmıyor 60'a kadar.
50 dereceye kadar fanlar çalışmıyor olabilir.
Hocam sizin ekran kartınız ne vaziyette acaba?
Sistemden mi kaynaklı sıcaklıktan mı kaynaklı bilmiyorum ama bazı oyunlarda sürekli olarak drop yemekteyim. Sıcaklıklardan dolayı olduğunu düşünüyorum açıkçası.

Şuana kadar drop sorunu yaşamadım. Fan hızını köklediğim zaman tam yükte 60 civarı oluyor sıcaklık. 60'ın altına indiği zamanları da bilirim:kedi:
Zararı olmuyor mu kartın fan hızıyla oynamak? Sırf zarar vereceğini düşündüğümden hiç ellemiyorum bile birkere yapmıştım köklemiştim sizin gibi. 60 Decenin yukarısına çıkmadı oyun oynarken :D
Şuana kadar drop sorunu yaşamadım. Fan hızını köklediğim zaman tam yükte 60 civarı oluyor sıcaklık. 60'ın altına indiği zamanları da bilirim:kedi:
Mesela PUBG'de fps ve sıcaklık ne derece ekran kartının?
%100'ü mü köklüyorsunuz ekran kartında fan hızını bende aynısını yapacağım çünkü değeri söylerseniz :D

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı