GTX 950 ilk açılışta görüntü vermiyor

Daha fazla  
Sistemim:
Anakart: MSI H81M-P33
CPU: İntel i5 4440 3.10 GHz
RAM: Kingston 2 x 4 GB DDR3 1600 MHz
GPU: Asus Echelon GTX 950
PSU: Seasonic 620W 80+
HDD: 1 TB seagate 7200 RPM
Monitör: BenQ XL2411

Bilgisayar uzun süre kapalı kaldığında ilk açılışta ekrana görüntü gelmiyor. Farklı anakart, farklı işlemci, farklı, RAM, farklı PSU, farklı HDD, farklı monitör denediğimde de yine ilk açılışta görüntü alamıyorum. Elimde eski bir GPU olan ati HD 4850 ile denediğimde sıkıntı ortadan kalkıyor. GTX 950'yi sistemden çıkarıp on board ekran kartıyla denediğimde sorun ortadan kalkıyor. Bunun üzerine GTX 950 garantiye yolladım ve yaklaşık 2 hafta beklemenin ardından ekran kartında hiçbir sorun olmadığı belirtilerek bana ulaştı. BIOS pili sökme, RAM yuvalarını değiştirme, BIOS pili değiştirme, BIOS Reset, BIOS güncelleme, sıfır bir anakartla deneme yapmama rağmen GTX 950 sistemdeyken uzun süre kapalı kaldığında bilgisayar ilk açılışta 3 -5 denemeden önce ekrana görüntü gelmiyor. Bilgisayar açıldığında herhangi bir sorun yok normal çalışıyor. Bilgisayarın bulunduğu ortam soğuk bir ortam, genellikle sabah ilk açarken bu sorun ortaya çıkıyor. İlk kez açmaya çalıştığımda kimi zaman ekran kartı fanları deli gibi dönüyor, anakarta speaker takıp denediğimde herhangi bir uyarı sesi almıyorum.

Ne yaptıysam bir türlü işin içinden çıkamadım, sorunu çözmek için ne yapabilirim ? Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı